Pdf Kitap

İbn Rüşd ve Felsefesi Pdf indir

İbn Rüşd ve Felsefesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786257513425 sayfadan oluşan İbn Rüşd ve Felsefesi kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Oliver Leaman tarafından kaleme alınan İbn Rüşd ve Felsefesi isimli kitap 04.03.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. İbn Rüşd ve Felsefesi kitabını Doğan Mert Demir numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İbn Rüşd ve Felsefesi pdf oku indir.

İbn Rüşd ve Felsefesi pdf indir

“İbn Rüşd, Aristoteles ve Yunan felsefesinin genelde İslâm’a tamamen uygun olduğunu iddia eder ve onları dinin doğru anlaşılarak aktarılması için belirgin analitik araçlar olarak gösterir.”
 
İbn Rüşd, eserleriyle modern Avrupa düşüncesini beslemiş, “Batı” felsefesinin modernizme ulaşmasında mühim bir menzil görevi görmüştür. O, kendi teorize ettiği fikirler bir kenara, Antik Yunan filozoflarını da yeniden inşa etmiş, Avrupa’da kilise duvarlarına tasviri işlenecek kadar başat bir filozof hâline gelmiştir. İbn Rüşd, her ne kadar felsefe tarihinde büyük bir yekûn tutsa da çalışmaları, içinde bulunduğumuz çağda bile tam manasıyla anlaşılmamaktadır. İslâm felsefesi hususunda çalışmalarıyla tanınan Profesör Oliver Leaman’ın İbn Rüşd ve Felsefesi adlı kitabı da bu problemden yola çıkarak onun ihmal edilen yönüne ışık tutmakta, İbn Rüşd’ün düşünsel iddialarının felsefe tarihi için olduğu kadar felsefenin bizzat kendisi için de mühim olduğunu iddia etmektedir.
 
“İbn Rüşd, modern ve hatta post-modern dünya için uygun bir düşünür.”

İbn Rüşd ve Felsefesi kitap özeti

İbn Rüşd ve Felsefesi pdf oku

İbn Rüşd ve Felsefesi Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button