Akademik Kitaplar

Hipnotizma, Bilimsel Teori ve Pratikleri, e-kitap, pdf indir

Hipnotizma, Bilimsel Teori ve Pratikleri, e-kitap, pdf indir, e-kitap bölümümüzde Hipnotizma, Bilimsel Teori ve Pratikleri, e-kitap, pdf indir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Hipnotizma, Bilimsel Teori ve Pratikleri, e-kitap, pdf indir kitabın detayları yazımızda.. 

Hipnotizma, Bilimsel Teori ve Pratikleri, e-kitap, pdf indir

Hipnotizma, Bilimsel Teori ve Pratikleri, e-kitap, pdf, oku, indir, Bilim Araştırma Merkezi aracılığıyla ele alınan bu eserde hipnotizmanın tarihsel gelişimi içindeki evrelerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Hiptonizmanın çeşitli deneysel uygulama metotlarıni, hipnotizma ile ilgili bilim adamlarının görüşlerini, hipnotizma ile tıbbi tedavi teknikleri ve pratiklerini ve çeşitli müthiş uygulama sonuçlarını okuyabilirsiniz.

“Hipnotizma, bir trans tekniğidir. Bir çok usûllerle, bireyleri derece derece trans hâline getirmek için uygulanan Hipnotizma, insanın iç dünyasına açılan bir yapay penceredir de.”

“Mesmer’in hastalarının, çoğu kez göçüp gitmeleri pek şaşılacak bir sonuç değildi; fakat, sürekli olarak, iki veya üç ziyaretten sonra iyileştiklerini açıklayanlar da çıkıyordu. Komisyon, Mesmer’in aleyhinde karar verdi. Bunun başlıca nedeni, «manyetik akışkanın hiçbir izine rastlayamamış olmalarıydı. Lakin, Mesmer’in hastalan, herşeye rağmen, bu akışkan maddeyi görmekte ve şişelere doldurarak Paris’in uzağındaki yerlere göndermekte ısrar ediyorlardı. Akışkan maddenin rengi üzerinde ise hiçbir zaman anlaşamıyorlardı.”

(Bilim Araştırma Merkezi)
Hipnotizma, Bilimsel Teori ve Pratikleri PDF

Dosya Boyutu 1 MB

 

Related Articles

Back to top button