Edebiyat Kitapları

Hayvan Çiftliği George Orwell Pdf indir

Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Can Yayınları aracılığıyla çıkarılan Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları Kitabı 152 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları kitabı 12.50×19.50 cm‘dir. Mayıs 2021 nolu ISBN numarasına sahip Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları kitabının yazarı George OrwellHayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları Kitabı Pdf indir

İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan  Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940lardaki reel sos­yalizmin eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.

Hayvan Çiftliğinin başbireyleri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa bir sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalini işaret ettiği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek bireyleri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek bireylerdir.

Altbaşlığı bir peri masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama ufakleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.

Etiketler: Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları Pdf oku , Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları Pdf kitap indir, Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları pdf oku ücretsiz, Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları kitap indir ücretsiz, Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları pdf indir yandex, Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları pdf oku özet, Hayvan Çiftliği George Orwell Can Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button