Hazırlık Kitapları

Haysiyet (Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak) – Ece Üner PDF indir

Haysiyet (Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak) – Ece Üner, pdf kitap bölümümüzde 2021 senesinde kaleme alınan Haysiyet (Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak) – Ece Üner kitabını sizlerle paylaştık. Haysiyet (Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak) – Ece Üner kitabının detayları..

Haysiyet (Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak) – Ece Üner – Özeti

Haysiyet (Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak) – Ece Üner

Haysiyet (Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak) – Ece Üner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2021
Eklenme: Nisan 13th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 304
Yazar: Ece Üner
1.588

Konu yönünden geniş bir yelpazeye sahip.Tarih,edebiyat,futbol,siyaset,psikoloji…En güzel yanlarından bir diğeride ele aldığı konuyu ve savunduğu düşünceyi başka kitaplardan aldığı alıntı cümlelerle okuyucuya sunuyor.

Tek bir yazarın düşünceleriyle değil de araya farklı yazarları katarak çok boyutlu düşündürüyor.Anlattığı masal,öykü yahut efsaneyi konuyla özdeşleştirip okuyucuya sunuyor.Bazı kısımlarında adeta Ece Üner’i televizyondan izliyormuş gibi hissediyorsunuz.

Haysiyet (Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak Kitap Açıklaması)

“Adaletsizliği değiştiremezsiniz ama adaletsizlik karşısındaki duruşunuzu değiştirebilirsiniz.”

Haysiyet kırgınlığının ayaklanması, ruhun ayaklanmasıdır.

Ayaklanabilen bir ruhsa, insanın mucizesidir.

İnsanı insan yapan yegane mucize…

Yaşamaktaki efsun, insan ruhunun haysiyet okyanusuna dalmasıyla bulunur fakat.

Haklı, haksızın zorbalığı karşısında kendini kurban etmekten vazgeçtiği gün kaderin makûs döngüsü de değişir.

Kuzu, kurda av olmaktan bıkmıştır artık. Boyun eğmek yerine haysiyetini korumak yolunu seçmiştir. Pınarın suyunda onun da kurt kadar hakkı mevcuttur çünkü.

Hırlayan kurdun keskin dişlerinden ve tehdidinden korkarak yaşamak da bir tür intihardır ne de olsa…Kuzular, kurda av oldukları masalın sonunu yeniden yazmak istiyor artık.

“Belki de televizyon izleyip gazete okudukça sonu hiç gelmeyecek bir kişisel mağlubiyetle her gün yüz yüze geldik.”

Yorulduk.

Prof. Dr. Kemal Sayar, “Büyük inşaatlar uygulayabilirsiniz ama sizi yücelten insanlar o büyük inşaatların içinde kendilerini kaybolmuş hissettiklerinde haysiyetleri zedelenir. Yollar ve köprüler önce sokaktaki insanın kalbine çıkmak zorundadır” diyor.

Kaybolduk!

Yaşar Kemal, “İnsan evrende gövdesi kadar değil yüreği kadar yer kaplar” demiş ya hani, işte o cümledeki “yüreğidir” insanın haysiyeti.

Ursula Le Guin, şu kelimelerine hayran olmamak eldemi;  “Dünyadaki bütün umut, hiç hesaba katılmamış insanlardadır”, Kim bilir belki günün birinde, pınarın kenarına su içmeye giden bir kuzu, kurdun yanaştığını görür görmez niyetinin farkına varır.

Zira bir kurt, bir kuzuyu yemeyi başına koymaya görsün. Her türlü bahanenin gölgesine sığınır.

Kurt haksız yere hırlayıp ve kuzuya doğru ilerledikçe, kuzunun kırmızı çizgisine dayanır. İşte orası haysiyet noktasıdır. Hikayemiz de zaten o noktada değişir.

Bir önceki yazımız olan Küllerin Günü – Jean Christophe Grange başlıklı kitabımızda Küllerin Günü ekitap indir, Küllerin Günü ekitap oku ve Küllerin Günü pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button