Pdf Kitap

Hayat Yolunda Yoldaş Olmak:Mutlu Evlilik Rehberi – Elif Subaşı PDF indir

Hayat Yolunda Yoldaş Olmak:Mutlu Evlilik Rehberi – Elif Subaşı, pdf kitap bölümümüzde 2019 senesinde kaleme alınan Hayat Yolunda Yoldaş Olmak:Mutlu Evlilik Rehberi – Elif Subaşı kitabını sizlerle paylaştık. Hayat Yolunda Yoldaş Olmak:Mutlu Evlilik Rehberi – Elif Subaşı kitabının detayları..

Hayat Yolunda Yoldaş Olmak:Mutlu Evlilik Rehberi – Elif Subaşı – Özeti

Hayat Yolunda Yoldaş Olmak:Mutlu Evlilik Rehberi – Elif Subaşı

Hayat Yolunda Yoldaş Olmak:Mutlu Evlilik Rehberi – Elif Subaşı

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2019
Eklenme: Eylül 27th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 336
Yazar: Elif Subaşı
2.883

İnsan, gurbet olan dünyaya aşamalı bir yolculukla gelir. Ruh, önce dünyaya göre daha güvenli, sıcak, huzurlu bir yuva olan anne karnında misafir olur. Sonra gurbetlik yaşamının çetin yolculuğu olan dünya yaşamı başlar.

Hatırlanmaz ama gizli bir sevdadır gelinen yer ve güvenli ilk durak. Bazı zaman bilerek arada bir farkında olmadan arayış devam eder. İnsanlar büyüdükçe, büyüdükleri yuvaya sığmazlar artık, kuşlar ve diğer canlılar gibi. Kendileri bir yuva kurmak zorunda kalır. Önceki yuvada öğrendiklerini modellerler, benzer yuvalar oluştururlar.

Kimileri başarılı olur kimileri olamaz. Gerçek huzur ve mutluluk için belli bir yaştan sonra gidilecek bir yuva olmazsa olmaz. İnsanın kendisini güvende hissettiği, girince dinlendiği bir yerdir yuva.

Dış dünyanın hengamesini kapının önünde bırakmak, dışa ait ne varsa bedenden çıkarmak; ve ruhtan, huzuru, sıcaklığı, dinginliği, güveni, ait olmayı hissetmek fakat bir yuva ile olur. Ama ne yazık ki şimdilerde yuva kurmak, yuvada huzurlu olmak zorlaştı adeta. Benmerkezcilik sardı ruhumuzu, kapitalizmin kölesi olduk.

Geçici konaklamalarda arar olduk o sıcak yuvayı. Bilhassa yaş ilerledikçe göreceksiniz neye sahip olursanız olun yuva yoksa eksik olursunuz. Huzurlu bir evdeki çocukların yaşattığı duyguyu, evli iki aşığın yaşadığı bedensel ve ruhsal hazzı, birlikte olmanın huzurunu başka bir şeyde bulamazsınız ve eksik kalır hep.

Bu kitap; mutlu bir evlilik, huzurlu bir yuva için çiftlere, yaşanmış öykülerden yola çıkarak neler yapmaları neler yapmamaları gerektiğini, evlilik yaşamında çiftlerin psikolojik ve fizyolojik gereksinimlerini, sağlıklı bir iletişim ve cinsel yaşamı aktarmak amaçlı hazırlanmıştır.

Hayat yolunda yoldaş olabilmek için bilgilenmeniz maksadıyla kitabımızın kılavuz olabilmesi dileğiyle.

(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2019

Sayfa Sayısı : 336

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button