Pdf Kitap

Hayat Kurtaran Vitamin ve Mineraller PDF, Metin Özata

Hayat Kurtaran Vitamin ve Mineraller PDF, Metin Özata, e-kitap bölümümüzde Hayat Kurtaran Vitamin ve Mineraller PDF, Metin Özata başlığı ile kitap özetini paylaştık. Hayat Kurtaran Vitamin ve Mineraller PDF, Metin Özata kitabın detayları yazımızda.. 

Hayat Kurtaran Vitamin ve Mineraller PDF, Metin Özata

Metin Özata, Hayat Kurtaran Vitamin ve Mineraller, pdf, indir, e kitap, 1958 Burdur doğumlu yazar, profesör Özata, sağlık hususunda bir çok esere imza atmıştır. 1994 senesinde doçent, 2003 senesinde profesör olmuştur. Prof. Dr. Metin Özata şişmanlığa neden olan Leptin Gen Bozukluğunu dünya çapında ilk defa bir Türk ailede saptamıştır.

“Ülkemizde ve dünya çapında son senelerda vitamin ve mineral ilaçlarının bunun yanında besin desteği ürünlerinin tüketiminde büyük bir artış mevcuttur. Bu ilaçların ve ürünlerin kullanımının bilinçsizce yapıldığı ve bazı bireylerde yan etkiler yaptığı, bilinen bir gerçektir. Bilhassa bitkisel olarak tanımlanan ve doğal olduğu söylenen besin destekleri reçetesiz satıldığı için, satın almak yahut ulaşmak basittir. Halbuki bu ürünlerin de bir doktorun gözetiminde kullanılması gerekir.” Prof. Dr. M. Özata

Yağda çözünen bir vitamin olan D vitamini ya gıdalarla alınır veya cildimizde güneş ışığının etkisi ile meydana gelir. Bitkilerde yahut gıdalarda D2 vitamini mevcuttur. Vücuda giren D vitamini karaciğer ve böbrekte değişime uğrayarak daha etkili bir kimyasal yapıya kavuşur.

Hayat Kurtaran Vitamin ve Mineraller PDF

Dosya Boyutu 2 MB

 

Related Articles

Back to top button