En Çok Okunan Kitaplar

Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi Pdf indir

Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yapı Kredi Yayınları aracılığıyla çıkarılan Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi Kitabı 4046 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 13.50×19.50 cm baskı ile çıkan Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi kitabı Temmuz 2020‘dir. 9789750843877 nolu ISBN numarasına sahip Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi kitabının yazarı J. K. RowlingHarry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi PDF indirebilirsiniz. 

Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi Kitabı Pdf indir

1- Harry Potter ve Felsefe Taşı

“Harry, elleri titreyerek zarfı çevirince mor balmumundan bir mühür gördü; bir arma koca bir ‘H’ harfinin etrafında bir aslan, bir kartal, bir porsuk, bir de yılan.”Harry Potter sıradan bir çocuk olduğunu sanırken, bir baykuşun getirdiği mektupla yaşamı değişir: Başvurmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na kabul edilmiştir. Burada birbirinden enteresan dersler alır, iki arkadaşıyla birlikte maceradan maceraya koşar. Yaşayarak öğrendikleri aracılığıyla ufak yaşta becerikli bir büyücü olup çıkar.

2- Harry Potter ve Sırlar Odası

“Bir komplo var, Harry Potter. Bu yıl Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda dehşet verici şeyler yapmak için bir komplo.”

3- Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

“Mahsur kalmış cadıların ve büyücülerin acil durum taşıtı Hızır Otobüs’e hoş geldiniz. Asanızı tuttuğunuz elinizi uzatın, otobüse atlayın, sizi istediğiniz yere götürelim.”

Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpertici Azkaban kalesinde tam on iki yıl boyunca tutsak kalmıştır. Tek lanetle on üç kişiyi birden öldüren Black’in, Karanlık Lord Voldemort’un hizmetkarı olduğuna kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir yolunu bulup Azkaban’dan kaçan Black’in peşinde olduğu bir tek kişi mevcuttur: Harry Potter. Harry, büyücülük okulunun sihirli duvarları içindeyken, dostları ve öğretmenleriyle birlikteyken bile güvende değildir. Çünkü aralarında bir hain olabilir.

4- Harry Potter ve Ateş Kadehi

Büyücülük okulunda dördüncü sınıfa geçen Harry, yaz tatilinde Dursleylerden izin koparıp dostlarıyla birlikte Quidditch Dünya Kupası finalini izlemeye gider. Bu yıl Hogqartstaki en büyük yenilik ise, Üçbüyücü Turnuvasıdır. Üç rakip büyücülük okulunun katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik yüz yıldan beri ilk kez düzenlenmektedir. Harry, istemediği halde, yaşı bile tutmadığı halde, kendini bu Turnuvanın içinde bulur. Oysa onun tek istediği, büyücülük standartları içinde olabildiğince normal bir yaşam sürmek, yeni büyüler öğrenerek kendini geliştirmek, Choyla alakalı hayaller kurmak, Ron ve Hermioneyle hoşça vakit geçirmektir. Lakin, alnındaki yara izinin ikide bir acıması, korkunç hadiselerin yaklaşmakta olduğunun habercisidir… Harry Potter ve Ateş Kadehinde J.K. Rowling, dizinin önceki kitaplarında tanık olduğumuzdan hem çok daha keyifli, hem de çok daha ürkütücü bir büyücülük dünyasının kitaplarını açıyor bizlere. Sıkıcı tek bir sayfa yok… Olay örgüsü müthiş bir yap-boz gibi bütünleniyor. -Sunday Express- J.K. Rowling bekleneni veriyor… Bu, şuana dek yazdığı en iyi kitap. -Sunday Telegraph

5- Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

“Kanıtlar, arada bir, zihninin en rahat ve etkiye en açık olduğu durumlarında –örneğin uyurken– Karanlık Lord’un düşüncelerini ve duygularını paylaşımı yaptığına işaret ediyor. Müdür bunun devam etmesini uygun bulmuyor. Benim sana, zihnini Karanlık Lord’a karşı nasıl kapatacağını öğretmemi istiyor.”

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndaki beşinci senesinde Harry, yaşamını cehenneme çeviren sihirli/sihirsiz birden fazla şeyle başa çıkmak zorunda: Yaz tatilini yanlarında harcadığı aptal akrabaları; ergenlik çağının isyanları, heyecanları, korkuları; onun gösteriş düşkünü bir yalancı olduğunu düşünenler; okulun işleyişine burnunu sokan Sihir Bakanlığı; öncekileri mumla aratan yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni; yine yüz yüze geldiği Ruh Emici’ler ve Ölüm Yiyen’ler; varlığını her zamankinden fazla hissettiren Voldemort; ağır dersler, zor sınavlar, acımasız cezalar; sürekli olarak yinelenen bir kâbus ve acıyan yara izi; ona en yakın insanlardan birinin ölümü; beş yıl gecikmeyle öğrendiği bir gerçek…

6- Harry Potter ve Melez Prens

“İşte orada, okulun tepesinde, gökte asılı duruyordu: o yılan dilli, parıl parıl parlayan yeşil kafatası; Ölüm Yiyen’lerin bir binaya girdiklerinde… birilerini öldürdüklerinde arkala

Etiketler: Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi Pdf oku , Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi Pdf kitap indir, Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi pdf oku ücretsiz, Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi kitap indir ücretsiz, Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi pdf indir yandex, Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi pdf oku özet, Harry Potter Seti (7 Kitap Takım) J. K. Rowling Yapı Kredi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button