Akademik Kitaplar

Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 560 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 17.00×24.00 cm‘dir. Kasım 2019 nolu ISBN numarasına sahip Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Ahmet KeskinHalk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Temelleri Batı Avrupa’da atılan halk bilimi, 20. yüzyılın başlarından bu yana Batı Asya’ya, Akdeniz havzasına ve Kuzey Amerika’ya doğru yayılma eğilimi göstermiştir. Anadolu merkezli Türk halk bilimi incelemelerinın başlangıcı da bu döneme tarihlenmektedir. Türkçü aydınların öncü çalışmaları ile bilimsel bir formasyona kavuşma yolunda ilerleyen Türk halk bilimi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kültür politikaları bağlamında bi hayli hızlı bir gelişme göstermiştir. Halk bilimi incelemelerinın kurumsal çerçevede yürütülmeye start verilmesi, bu yeni bilgi kolunun akademimizde temsil edilmesi sonucunu bununla birlikte getirmiştir. 1960’lı senelera uzanan bu sürecin ilerlemesinde ve halk biliminin kültür bilimleri içindeki öneminin bilinmesinda birden fazla bilim insanının unutulmaz hizmetleri olmuştur.

Halk biliminin; akademilerin “Türk Dili ve Edebiyatı” bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyde bir anabilim dalı hâline gelmesine ek olarak bütünüyle halk bilimi alanında uzman kişiler yetiştirmeyi amacında olan “Halk Bilimi” bölümlerinin açılmasıyla öğretim materyallerine duyulan ihtiyaç her geçen gün daha da artmıştır. Farklı bakış açılarının ve yenilikçi görüşlerin ortaya konulduğu kaynaklara duyulan ihtiyaç çeşitli çalışmalarla karşılanmaya çalışılmıştır. Halk Bilimi El Kitabı, bu çalışmalara bir yenisini eklemek maksadıyla hazırlanmıştır. Akademimizin Türk Dili ve Edebiyatı, Halk Bilimi, Antropoloji, Müzikoloji, Mimari, Sanat Tarihi, El Sanatları gibi bölümlerine lisans ve lisansüstü düzeyde kaynaklık etmeyi amacında olan bu kitapta halk biliminin kapsamı içinde bulunan hemen bütün konular, alanlarında uzman akademisyenler aracılığıyla işlevsellik gözetilerek değerlendirilmiştir.

Etiketler: Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Halk Bilimi El Kitabı Ahmet Keskin Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button