Pdf Kitap

Hafazanallah!-Nasihatname 2 – Alev Alatlı PDF indir

Hafazanallah!-Nasihatname 2 – Alev Alatlı, pdf kitap bölümümüzde 2019 senesinde kaleme alınan Hafazanallah!-Nasihatname 2 – Alev Alatlı kitabını sizlerle paylaştık. Hafazanallah!-Nasihatname 2 – Alev Alatlı kitabının detayları..

Hafazanallah!-Nasihatname 2 – Alev Alatlı – Özeti

Hafazanallah!-Nasihatname 2 – Alev Alatlı

Hafazanallah!-Nasihatname 2 – Alev Alatlı

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2019
Eklenme: Ağustos 12th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 304
Yazar: Alev Alatlı
47.388

“Gelin, Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzseneler önce sahneye konulan Yeni Dünya Düzeni’nin ‘tek din’ ilkesinin ete kemiğe büründürülmesi sürecinden söz edelim. Yeni Dünya Düzeni’nde mevzubahis olan ‘tek din’, Yahudilikle Hıristiyanlığın füzyonu olan Evangelizm’dir.

Evangelizm’in ne olduğunu bilmezsek, Amerika Birleşik Devletleri’nin niye bu kadar ısrarla ve kayıtsız şartsız İsrail’i desteklediğini anlayamayız. ABD’nin Irak’ta, Orta Doğu’da, hatta Kara Afrika’da ne yapmak istediğini de doğru okuyamayız. Eski Ahit’te eritilmiş, tevhit edilmiş Hıristiyanlığın temellerinin daha 1867’de kurulan ‘Kiliseler Konseyi’ aracılığıyla atıldığını bilesiniz.

ABD’nin İsrail düşkünlüğü, jeopolitik çıkarların veya daha şimdiden alternatif enerji kaynaklarıyla ikame edilme yolundaki petrolün ötesinde spiritüel bir tutkuya dönüşeli nicedir.

Bir Amerikan Yerlileri eksikti diye düşünürüm, bir de Reis Tekumseh’in kemiklerinin sızladığını.

Her neyse. Dilerim bari siz siz olun, Orhun Yazıtları’nı arada bir okuyun. Okuyun ki, ‘kalıtımsal haslet’ dedikleri üstenciliğin bizdeki karşılığının ‘kut’ olduğunu kendi gözlerinizle göresiniz ve ‘Kutlu olsun’ dileğimizin ‘Tanrı’nın yolundan çıkılmasın’ temennisi olduğunu idrak edesiniz.

Bizde ‘üstünlük’ Kaan’da (yahut Kağan’da yahut Hakan’da yahut Erkin’de yahut…) değil, ‘bilge, alp, adil ve erdemli’ olandadır.

Bilge Kaan töreye ters düşmeyegörsün, Tanrı ‘kut’u geri alır. Bunun için denmiştir, sel gider, kum kalır, il gider, töre kalır.”

Alev Alatlı Kimdir.

1944’de, İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Ankara’da başladığı ilkokulu, babasının mesleği bundan dolayı ülkenin muhtelif okullarında bitirdi. Ortaokuldan sonra da babasının ateşe militer olarak Tokyoya gönderilmesi Alev Alatlı’nın da Tokyo macerasını başlattı.

Lise’yi Amerikan Kolejinde bitirdi. Daha sonra Türkiye’ye döndüler ve Alatlı üniversiteyi de Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi-İstatistik bölümüne girdi.

Üniversite’yi bitirdikten sonra yüksek lisans yapmak üzere Amerika’ya gitti. Daha sonra doktorasını Felsefe üzerine verdi. Alatlı bu sürede ilgi duymaya başladığı Düşünce Tarihi ve İlahiyat üzerine Türkiye’ye döndüğünde 5 yıl araştırmalar yaptı.

Bu zamanda İstanbul Üniversitesi ve DPT’de görev aldı. Daha sonra Universty of California, Berkeley’in Türkiye’de yürüttüğü bir psiko dil bilim projesinin İstanbul ayağını üstlendi.

Cumhuriyet Gazetesi ile ortak “Bizim English” isimli, Türkçe temelli bir İngilizce öğretim dergisi çıkardı. Yazko yazarlar kooperatifinde görev aldı. 1984 senesinde hep yapmak istediği bir işi yapmak için eve çekildi ve yazmaya başladı.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı : 304

İlk Baskı Yılı : 2019

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button