Edebiyat Kitapları

Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner PDF indir

Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner, pdf kitap bölümümüzde 2009 senesinde kaleme alınan Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner kitabını sizlerle paylaştık. Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner kitabının detayları..

Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner – Özeti

Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner

Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2009
Eklenme: Haziran 23rd, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 69
Yazar: Buket Uzuner
190

Güneş Yiyen Çingene, Türk öykü sanatına zengin düşgücü, dinamik ve enteresan üslûbuyla çiçeği burnunda bir renk katan Buket Uzuner’in dokuz öyküsünden oluşuyor.

 

‘Genç, modern ve kentli’ diye tanımlanan anlatımıyla Buket Uzuner bu kitabında ‘gülmek ve düşlemek’ eylemlerini ciddiye almamızı öneriyor. Güneş Yiyen çingene, “Erişilmeyecek hiçbir şey yoktur, çünkü aslında her şey insanın kafasındadır. Güneş bile erişemez değil artık!” diyor.

 

Ve her zamanki gibi bütün bunları özgün kara mizah ve güler yüzlü ciddiyet renkleriyle anlatıyor Buket Uzuner.

 

“Ciddiye almalı gülmeyi ve ağlamayı. Tıpkı yaşamın kendisi gibi. Tıpkı düşler gibi… Düş kurmayı bilmeyen, düşlerle beslenmeyi unutmuş kişi kısırdır. Erişilmeyecek hiç bir şey yoktur. Herşey insanın kafasındadır. Tutucu ve katı olmak, insanı fakat yoksullaştırır. Güneş bile ulaşılmaz değildir.”

 

Fantastik sayılabilecek hikayeler dizisi. Her hikaye bambaşka kıyılarda son buluyor.

 

Nazi zamanında yaşamış İngrid’in torununun Yasemin ile olan ilişkisini anlattığı hikaye, konut sahibinin şikayet ettiği Anias kod adlı Ayça hanıma aşık olup onu arayan ama değişik birinin bulan adama ait hikaye ve sonuncu olarak da ayni anda üç adama aşık olan ve onları bir lokantada bir araya getiren kızın hikayesi bi hayli güzel.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button