Çocuk Kitapları

Gulliver’ın Gezileri Pdf indir

Gulliver’ın Gezileri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786053759737 sayfadan oluşan Gulliver’ın Gezileri kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Jonathan Swift tarafından kaleme alınan Gulliver’ın Gezileri isimli kitap Gulliver’s Travels dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Gulliver’ın Gezileri kitabını 11.07.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Gulliver’ın Gezileri pdf oku indir.

Gulliver’ın Gezileri pdf indir

Gulliver’ın Gezileri gösteriyor ki, eğer az da olsa akla yatkın bir dünya görüşüne yeterince inanılıyorsa, bu olağanüstü bir sanat eseri ortaya koymak için yeterli gelmektedir.” –George Orwell
 
İngilizce yazılmış en iyi hiciv olarak görülen Gulliver’ın Gezileri, gemisi kaza yapmış ve kıyıya vurmuş Lemuel Gulliver’ın dört farklı gerçeküstü diyara yaptığı yolculukları konu edinir: Küçük bireylerin bulunduğu Liliput, devler diyarı Brobdingnag, mucizevi uçan ada Laputa ve zeki at ırkı Houyhnhnm’lar ile onların ilkel hizmetkârları olan insansı ırk Yahoo’ların yaşadığı enteresan ülke.
 
Her yolculuğunda çiçeği burnunda bireylerle tanışıp yeni bakış açıları kazanan Gulliver, insanlığa ve insanlığın art niyetine, ahmaklığına, açgözlülüğüne, kibrine ve bağnazlığına dair gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.
 
Maceranın, mizahın ve felsefenin eşsiz bir birleşimi olan Gulliver’ın Gezileri’yle birlikte Jonathan Swift, hem hiciv yoluyla insana aslında nasıl bir canlı olduğunu gösteriyor hem de edebiyat tarihinin zamana karşı koyan başyapıtlarından birine imzasını atıyor.

Gulliver’ın Gezileri kitap özeti

Gulliver’ın Gezileri pdf oku

Gulliver’ın Gezileri Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button