Bilgisayar Kitapları

Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım Pdf indir

Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kodlab Yayın Dağıtım aracılığıyla çıkarılan Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı 208 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım kitabı 15.00×21.00 cm‘dir. Haziran 2019 nolu ISBN numarasına sahip Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım kitabının yazarı İlker ErtuğrulGnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım PDF indirebilirsiniz. 

Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı Pdf indir

Bu kitap, Linux komut satırı ve sistem yönetimi konularını ele almaktadır. Kitapta bulunan konular herkese fayda sağlaması maksadıyla hazırlanmış olup resimlerle ve örneklerle desteklenmiştir. Linux bir işletim sistemi olduğuna göre; bu sistemi bir web yazılımcısı da kullanabilir, standart bir ev kullanıcısı da.

En son kitapta, kullanım oranı en yüksek Linux sevkiyatı işletim sistemlerinden birisi olan Ubuntu ele alınmıştır. Dilerseniz değişik bir Linux sevkiyatı işletim sistemi ile de kitapta bulunan konuları öğrenebilirsiniz.

Bütün bunları önce sanal makineye kurulum yaparak öğrendikten sonra kendi bilgisayarınızda da uygulayabilirsiniz.

– Linux Dünyasına Giriş
– Linux Komut Satırına Giriş
– Yardım Alma Man Kılavuz Sayfaları
– Bilgi Edinme Komutları
– Dizin ve Dosya İşlemleri
– Sembolik Link ve Katı Link
– Dosyalara Erişim İzni Vermek ve Değiştirmek
– Kullanıcı ve Grup İşlemleri
– Süreçler
– SSH Servisi
– Termux
– Nano Editörü
– Kabuk Programlama
– Programcılar İçin Linux
– Web Geliştiriciler İçin Linux
– Network İşlemleri
– Wine ve PlayOnLinux
– Dosya Sıkıştırma ve Açma İşlemleri
– Yazılım Kurma, Kaldırma, Sistem Güncelleme ve Paket Yönetimi İşlemleri
– Linux Dosya Sistemi Yapısı
– Linux’ta Kullanıcı Hesapları
– Bilgisayarı Komut Satırından Kapatmak ve Yeniden Başlatmak
– Sistem Görünümünü Özelleştirme ve Masaüstü Ortamları
– Linux Kurulumu
– Vim Editör

Etiketler: Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım Pdf oku , Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım Pdf kitap indir, Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım pdf oku ücretsiz, Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım kitap indir ücretsiz, Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım pdf indir yandex, Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım pdf oku özet, Gnu Linux İlker Ertuğrul Kodlab Yayın Dağıtım kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button