Çocuk Kitapları

Gizli Yediler İz Peşinde (Gizli Yediler 4) – Enid Blyton PDF indir

Gizli Yediler İz Peşinde (Gizli Yediler 4) – Enid Blyton, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Gizli Yediler İz Peşinde (Gizli Yediler 4) – Enid Blyton kitabını sizlerle paylaştık. Gizli Yediler İz Peşinde (Gizli Yediler 4) – Enid Blyton kitabının detayları..

Gizli Yediler İz Peşinde (Gizli Yediler 4) – Enid Blyton – Özeti

Gizli Yediler İz Peşinde (Gizli Yediler 4) – Enid Blyton

Gizli Yediler İz Peşinde (Gizli Yediler 4) – Enid Blyton

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Aralık 22nd, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 94
Yazar: Enid Blyton
609

Peter, Janet, Jack, Barbara, Pam, Colin ve George ile tanışın!

Onlar Gizli Yediler -her türlü sırrı her an çözmeye hazırlar!

Tigger’ın Ahırı’nda birtakım dolaplar dönüyordu ve Gizli Yediler’i hemen bir merak sardı. Peter yalnızca bir dedikodu olduğunu savunsa da, Jack kulak misafiri olduğu garip konuşmanın söylentiden ibaret olduğunu hiç sanmıyordu.

Anlaşılan, Yediler yine heyecan dolu, yeni bir maceranın eşiğindeydi…

Enid Blyton bir gün, yazmaya koyulacağı yeni kitabı için yayıncılardan biriyle buluştu. Kitabın gençlere mi, yoksa daha ufak çocuklara mı yazılması gerektiğini; gizemli olaylarla dolu bir roman mı, bir macera mı, yoksa bir okul hikayesi mi olması gerektiğini tartıştılar.

Yayıncı güldü ve dedi ki, “Dört çocuğum sana gizli topluluklarından bahsetmemi istediler. Kendilerine Gizli Yediler diyorlar çünkü üç dostları daha bu gizli topluluğun üyesi.

Gizli Yediler İz Peşinde özeti

Bahçenin dibindeki eski bir barakada toplanıyorlar ve şifreyi bilmiyorsan içeri giremiyorsun! Kendilerine üzerinde ‘G.Y.’ yazan özel rozetler bile yaptılar. Üyelerin rozetlerini takmalarını istiyorlar, hatta köpekleri Scamper bile hikayelerinin bir parçası.

”Bunun üzerine Enid Blyton evine gidince yayıncının en büyük oğlu Peter’a Gizli Yediler ile ilgili bir mektup yazdı. Zarfın içine de kendi aralarında bir ziyafet verebilmeleri için biraz para koydu ve gönderdi. Birkaç gün sonra Peter cevabında paralarıyla bir sürü şeker ve cips alıp afiyetle yediklerini yazdı!

“Şifre!” diye seslendi Peter, Janet ve Barbara birlikte.“Soğan turşusu!” diye seslendi diğer taraftakiler hep bir ağızdan.

Peter suratını astı ve kapıyı savurarak açtı.“Size KAÇ DEFA şifreyi diğer bireylerin duyabileceği biçimde bağırmayın demeliyim!” dedi. “Şimdi duyma mesafesindeki herkes şifremizi öğrendi.”

“Hepiniz tüm gücünüzle ŞİFRE diye seslen diniz ama,” dedi Jack. “Her neyse, basit bir şekilde yeni bir şifre düşünürüz,” Jack, içeriye kendisiyle birlikte giren George’a yan yan baktı. “George şifrenin lahana turşusu olduğunu sanıyordu ve biz de ona öyle olmadığını söylemek zorunda kaldık.”

“Tamam, tüm” diye başladı Peter; ama kapı yeniden çalındı. “Şifre!” diye sordu Peter.“Soğan turşusu!” diye seslendi Peter’ın annesi ve güldü.“Tabii eğer şifre buysa! Size biraz ev yapımı nane şekeri getirdim. Son toplantınız şerefine.”

“Hadi, dışarı çıkıp oynayalım,” dedi Peter, ayağa kalkarak.“Yarın okullar açılıyor! Çok güzel bir tatil geçirdik. Herkes yeni şifremizi biliyor, öyle değil mi? Büyük ihtimalle Noel’e kadar kullanmamız gerekmeyecek. O yüzden unutmamak için arada bir tekrar edin.”

 

 

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button