Bilim Kurgu Kitapları

Girdap (Dönüş Üçlemesi 3) – Robert Charles Wilson PDF indir

Girdap (Dönüş Üçlemesi 3) – Robert Charles Wilson, pdf kitap bölümümüzde 2019 senesinde kaleme alınan Girdap (Dönüş Üçlemesi 3) – Robert Charles Wilson kitabını sizlerle paylaştık. Girdap (Dönüş Üçlemesi 3) – Robert Charles Wilson kitabının detayları..

Girdap (Dönüş Üçlemesi 3) – Robert Charles Wilson – Özeti

Girdap (Dönüş Üçlemesi 3) –  Robert Charles Wilson

Girdap (Dönüş Üçlemesi 3) – Robert Charles Wilson

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2019
Eklenme: Mart 5th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 203
Yazar: Robert Charles Wilson
315

Robert Charles Wilson’ın, milenyum sonrası bilimkurgu edebiyatının en büyük serilerinden biri olarak kabul gören ödüllü “Dönüş Üçlemesi”, Girdap ile sona eriyor.

Gizemli güç Varsayımsallar aracılığıyla on bin yıl sonrasına gönderilen Turk Findley’nin zamanında Dünya gezegeni karantina altına alınmış, yaşamın sona ermek üzere olduğu bir yerdir ve insanlar Varsayımsal geçitlerin birbirine bağladığı gezegenlerde hayatlarını sürdürmektedir.

Turk ve genç dostu Isaac’in olduğu önümüzdeki zamanlarda evren ve toplum öncekinden bi hayli farklıdır. Turk, dünya çapından dünyaya gezerek Varsayımsallar’a ulaşmaya çalışan Vox adlı bir tarikatın elindedir ve bu tarikat, amaçları için ondan yararlanmayı planlar. Turk’ün evrenin sonuna yapılacak bu tehlikeli ve uzun yolculuktan önce Varsayımsallar’ın doğası ve amacını çözmesi gerekmektedir.

Locus En İyi Bilimkurgu Romanı Ödülü Adayı

Girdap’ta hikaye iki farklı zaman diliminde ve bundan dolayı dünyanın, Kemerle bağlı dünyaların ve evrenin farklı zaman dilimlerinde ilerliyor. Olası geleceğin geçmişe etki edebileceği veya değiştirebileceği de kurgunun içerisine gizlenmiş

özet

Benim adım Turk Findley ve bu, bildiğim ve sevdiğim her şeyin öldüğü ve gittiğinden fazla sonra yaşadığım yaşamın hikayesi. Ekvator adını verdiğimiz bir gezegenin çölünde başlıyor ve bitiyor – bunu söylemek zor.

Bunlar benim anılarım. Olan şey bu. On bin yıl, aşağı yukarı, dünya çapından ne kadar uzun süre uzak kaldığım. Bunu bilmek korkunç bir şeydi ve bir süre boyunca hemen hemen tek bildiğim buydu.

Açık havada başım döndü ve çıplak uyandım. Güneş, boş mavi gökyüzünden vuruyordu.

Radikal bir biçimde, acı verici bir biçimde susamıştım. Vücudum ağrıyordu ve dilim ağzımda kalın ve ölü hissetti. Oturmaya çalıştım ve hemen hemen devrildim. Görüşüm bulanıktı.

Nerede olduğumu yahut buraya nasıl geldiğimi bilmiyordum. Nereden geldiğimi de gerçekten hatırlayamadım.

Sahip olduğum tek şey, hemen hemen on bin yılın (ama onları kim saymıştı?) Geçtiğine dair iğrenç bir inançtı.

Baş dönmesinin en kötüsü geçene kadar kendimi kesinlikle kıpırdamadan oturmaya zorladım.

Sonra başımı kaldırdım ve gördüklerimi anlamaya çalıştım…..

Romanları pdf olarak paylaşmak istedik. telif hakkı sebebiyle kaldırılması istenen kitaplar sitemizden kaldırılacaktır. İyi okumalar

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button