Pdf Kitap

Gılgamış Destanı, Teoman Duralı, PDF, E-Kitap, İndir

Gılgamış Destanı, Teoman Duralı, PDF, E-Kitap, İndir, e-kitap bölümümüzde Gılgamış Destanı, Teoman Duralı, PDF, E-Kitap, İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Gılgamış Destanı, Teoman Duralı, PDF, E-Kitap, İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Gılgamış Destanı, Teoman Duralı, PDF, E-Kitap, İndir

Gılgamış Destanı, Teoman Duralı, PDF, E-Kitap, İndir, Oku, tarihin en eski destanlarından birisi olan Gılgamış Destanı’nı Teoman Duralı’nın çeviri ile okuyabilirsiniz. Akad çivi yazısı ile yazılan bu destan 56 kil tablet üzerinde bulunmuştur.

“Gılgamış, aldı başını, açıldı yeryüzünün dört bir yanına. Ama, Uruk’a gelinceye dek, silahlarına karşı koyabilecek kimseye rastlamadı. Uruk’ta ise, herkes, evinde, dört duvarının içinde Gılgamış’a verip veriştirdi: “Eğlenceleriyle Gılgamış, tehlike çanlarını çalar oldu. Takındığı kibirli tavrın sonu sınırı kalmadı artık. Babalar, evlatsız bırakılıyorlar. Gılgamış, bütün oğulları, ufak çocukları bile topluyor. Oysa, kral dediğin, halkının çobanı olmalı. Gılgamış’ın şehveti, ortalıkta ne sevgilisine bir kızoğlankız, ne savaşçının kızını ne de soylunun karısını bırakıyor. Bunun yanında, o, yine de bilgeliğiyle, yakışıklılığıyla, azimliliğiyle bu kentin çobanıdır.”

Gılgamış Destanı PDF İndir

Dosya Boyutu 5 MB

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button