Biyografi Kitapları

Geriye Dönenler – Gülten Dayıoğlu PDF indir

Geriye Dönenler – Gülten Dayıoğlu, pdf kitap bölümümüzde 1986 senesinde kaleme alınan Geriye Dönenler – Gülten Dayıoğlu kitabını sizlerle paylaştık. Geriye Dönenler – Gülten Dayıoğlu kitabının detayları..

Geriye Dönenler – Gülten Dayıoğlu – Özeti

Geriye Dönenler – Gülten Dayıoğlu

Geriye Dönenler – Gülten Dayıoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
1986
Eklenme: Nisan 25th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 232
Yazar: Gülten Dayıoğlu
984

Geriye Dönenler, Son yirmi yılda Türk toplumu benzeri görülmedik bir olay yaşadı. Bu olay ekonomik nimetleri yanında, ruhsal ve toplumsal bunalımları da birlikte getirdi.

Adı “Almancıya” çıkan “gurbetçi”lerimiz, yurtlarını, ailelerini, tüm sevdiklerini geride bırakıp, ekmek kapısı edindikleri Almanya’ya gittiler, çalıştılar… ve artık dönüyorlar.

“Geriye Dönenler”, Almanya potasından geçip yurda kesin dönüş yapan insanlarımızın çok yönlü poblemlerinı öyküleştirmektedir.

İçine düştükleri kültür çatışması, topluma uyumsuzluk çalkantısı ve ruhsal açmazlar, bu kitapta çarpıcı kesitlerle sergileniyor.

Öyküler köy, kasaba ve kent kesimlerinde yetişkin, genç ve çocuklar içinde yapılan araştırmalara dayanılarak oluşturulmuş,

öykülere kaynak olan röportajlardan örnekler de kitaba eklenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button