Sağlık Kitapları

Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih PDF indir

Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih, pdf kitap bölümümüzde 2017 senesinde kaleme alınan Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih kitabını sizlerle paylaştık. Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih kitabının detayları..

Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih – Özeti

Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih

Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2017
Eklenme: Temmuz 25th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 429
Yazar: Aidin Salih
230

 

‘Gerçek Tıp’, hastalıkların gerçek nedenlerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kaideleri çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

 

Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla ‘az yiyerek’ ve ‘doğru beslenerek’ sağlığınızı koruyabilir; önerilen metotlarla hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

“Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi” (Buhari, Kader, 4)

 

Aidin Salih Kimdir

 

 

Hekim Aidin Salih 4 Mart 1943 senesinde (27 Safer, 1362) Ukrayna’nın Brusovka köyünde dünyaya gelmiştir. O seneler 2. Cihan Harbi dönemiydi ve Ukrayna Alman Ordusu’nun işgali altındaydı. Aidin Salih’in çocukluğu zor şartlar altında geçmiştir ama savaş sonrası zamanda  ilkokul, ortaokul ve liseyi başarıyla tamamlamış, devamında Lugansk şehrinde Tıp Koleji’nden mezun olmuştur.

 

Hastanelerde çalışmış, modern tıpla fiilen ve yakında zamandan tanışmıştır. Hayatını değiştirecek olan ilk tıp tecrübelerini savaş sonrası yapılandırılan hastanelerde edinmiştir. Modern tıbbın temel prensiplerine karşı skeptik bakış açısı o zamanda şekillenmiştir.

 

Ailesi ve kendisinin ağaç kabukları, dalları ve otlarla idare ettiklerini; bahar geldiğinde hatmi çiçeklerinin tomurcuklarını görüp “kurtulduk…” diye sevindiklerini yine hikmet nazarıyla anlatmıştır.

 

Bu kitap hakikati aradığı uzun yıllar neticesinde sentezlediği bilgilerin neticesidir. Eşi Muhammed Salih;  eğitimini aldığı metotlarla iyileşmediğini fark ettiğinde doktorluk yapmayı bıraktığını; kendisine faydası olmayan bir doktorun, hastalarına da fayda veremeyeceğine inandığını dile getirmiştir.

 

“ Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde” kitabının ilk baskısıyla birlikte düzenli dersler vermeye başlamıştır. “Uyuyan bir sünnetimi uyandırana yüz şehit sevabı mevcuttur.” hadis-i şerifine binaen Türkiye’de Peygamber sünneti olan  hacamat uygulamalarının yaygınlaşmasına vesile olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Beyin Sizsiniz 4.0 (Kuantik Çağ) – İsmail Hakkı Aydın başlıklı kitabımızda Beyin Sizsiniz 4.0 (Kuantik Çağ) ekitap indir, Beyin Sizsiniz 4.0 (Kuantik Çağ) ekitap oku ve Beyin Sizsiniz 4.0 (Kuantik Çağ) pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button