Akademik Kitaplar

Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur Pdf indir

Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İnkılap Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Kitabı 344 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Kasım 2015 nolu ISBN numarasına sahip Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi kitabının yazarı Feriha Balkış BaymurGenel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi PDF indirebilirsiniz. 

Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Kitabı Pdf indir

Bu kitap günümüzün bilim ışığında insan davranışlarına anlayış kazandırmayı amaç edinen bir psikolojiye giriş kitabı olarak kaleme alınmıştır. Bu özelliği ile kitap, öğretmen yetiştiren kurumlarda ve programlarda psikolojiye bulunduran yüksek okullarda bir ders kitabı olarak kullanılabilir. Ayrıca, psikolojiye ilgi gösteren herkesin bu alanı tanımak üzere başvurabileceği bir kaynak kitaptır.
Psikolojiye bir kuşbakışı kazandıracak bilgilere yer verilmiş, bunlara ilişkin kişisel ve toplumsal sorunlar metodlar ele alınmış, psikolojik hadiselerin fizyolojik yanlarına değinilmiştir.

İnsan gelişimi konusu, davranışların kaynaklarını teşkil eden güdüler ve duygularla yakın ilişkisi olan uyum mekanizmalarına geçilmiş ve ruh sağlığı konusu işlenmiştir. Birey ve çevresi içinde köprü vazifesi gören duygular, bireyin çevresini kavramasını olabilecek kılan dikkat ve algı; insanın gereksinimlerini kaşılamak üzere çevresine uyma işinde, davranışlarını nasıl değiştirdiğini açıklayan öğrenme konuları, bellek ve alışkanlıkları ele alınmıştır. İnsanın çevresine daha iyi uyumunu sağlayan düşünme, imgeleme ve konuşma gibi sembolik eylemlere değinilmiş, insanlar içindeki benzerliklerin ve ayrılıkların kaynağı olan katılım ve çevre problemi üzerinde durulmuş, insanlar içindeki ayrılıkların belirdiği başlıca alanlar olan zeka, kişilik ve benlik konuları işlenmiştir.

Kitap, öğrencinin anlayabileceği bir dil üslupla yazılmış, uzun cümleler ve karmaşık ifadelerden kaçınılmıştır. Psikolojik terimlerin günlük dilde kullanılanlardan olan farkları belirtilmiş, metin içinde açıklanamayacak sözcükleri kitabın sonuna eklenen Dizin ve Sözlük bölümünde tanımlanmıştır.

Etiketler: Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Pdf oku , Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Pdf kitap indir, Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi pdf oku ücretsiz, Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi kitap indir ücretsiz, Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi pdf indir yandex, Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi pdf oku özet, Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button