Edebiyat Kitapları

Genç Werther’in Acıları Johann Wolfgang von Goethe İndigo Kitap Pdf indir

Genç Werther’in Acıları Johann Wolfgang von Goethe İndigo Kitap Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Genç Werther’in Acıları Johann Wolfgang von Goethe İndigo Kitap Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İndigo Yayınları aracılığıyla çıkarılan Genç Werther’in Acıları Johann Wolfgang von Goethe İndigo Kitap Kitabı 160 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Genç Werther’in Acıları Johann Wolfgang von Goethe İndigo Kitap kitabı 12.50×19.50 cm‘dir. Şubat 2019 nolu ISBN numarasına sahip Genç Werther’in Acıları Johann Wolfgang von Goethe İndigo Kitap kitabının yazarı Johann Wolfgang von GoetheGenç Werther’in Acıları Johann Wolfgang von Goethe İndigo Kitap PDF indirebilirsiniz. 

Genç Werther’in Acıları Johann Wolfgang von Goethe İndigo Kitap Kitabı Pdf indir

Tüm zamanların en büyük aşk klasiklerinden ve başyapıtlarından birisi olan Genç Wertherin Acıları, 1774 senesinde ilk kez yayımlanmasından hemen sonra bütün Alman toplumunu, özellikle gençleri derinden etkilemiş ve o senelerda Almanya’da birden fazla intihar olayının yaşanmasına neden olmuştur. Genç Werther’in Acıları, Goethe’yi Alman Edebiyatının Fırtına ve Coşku (Sturm und Drang) akımının öncüsü haline getirmeyi başarırken, parodiler, operalar, şiirler ve tiyatro oyunlarına bir araya getirilen, barındırdığı tutkulu ve kendi kendini yok eden başkahramanıyla romantik Avrupalı okurların kült bir eseri haline gelmiştir.

Genç Werther ruhunu, okurlarına keyifli ve bunun yanı sıra umutsuz aşk mektuplarıyla, karşılıksız aşkıyla anlatır. Onun hikâyesi bir bakıma “itiraf” edebiyatının da kapılarını aralayarak, Goethe’nin yaşamışlığını, yarım kalan, üzücü aşk hikâyesini gözler önüne serer.

Roman, her ne kadar bir aşk hikâyesi olsa da içinde taşıdığı toplumsal eleştiri yönünden da önem teşkil eder. Genç Werther’in Acıları, 18. yüzyılda, köşeye sıkıştırılmış genç bireyin manifestosu olarak da okunabilir.

 

Related Articles

Back to top button