DGS Kitapları

Foma – Maksim Gorki PDF indir

Foma – Maksim Gorki, pdf kitap bölümümüzde 1986 senesinde kaleme alınan Foma – Maksim Gorki kitabını sizlerle paylaştık. Foma – Maksim Gorki kitabının detayları..

Foma – Maksim Gorki – Özeti

Foma – Maksim Gorki

Foma – Maksim Gorki

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
1986
Eklenme: Nisan 26th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 360
Yazar: Maksim Gorki
1.380

“Foma Gordeyev”, Gorki’nin ilk ve en etkileyici romanıdır. Kokuşmuş ve rezalet bir toplum düzenini şiddetle suçlayan bu eser için, aşk ve adalete susamış temiz ve cesur yürekli bir insanın acı çığlığı denebilir.

Anlatılan olaylar, XIX. yüzyılın sonunda Volga yöresinde ve o zamanki Rusya’nın ticaret merkezi Nijni-Novgorod’da, kapitalizmin yaygınlaştığı ve zengin tüccar sınıfının o güne kadar eşi görülmedik bir yırtıcılıkla ve her türlü vasıtayı mübah sayarak ülkede egemenliklerini kurmaya çalıştıkları bir zamanda geçer.

Foma Gordeyev, hem servetinden, hem toplumsal etrafından tiksinen, kötü bir dünyaya duyduğu kin ve insanlara beslediği sınırsız sevgi uğruna düşmeyi göze alabilen kimseyi temsil eder.

Gorki, bu ilk romanında tam anlamıyla siyasi bir eser yazmak istemişse de, bu sınırlı amacın içinde kapalı kalamamış, insani yönünden eşsiz bir roman çıkarmıştır ortaya.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button