Çocuk Kitapları

Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) Pdf indir

Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) kitabı 960 olarak çıkarılmıştır. Oscar Brenifier tarafından kaleme alınan Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) isimli kitap 9782328730326 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) kitabını hiloZ’enfants numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) pdf oku indir.

Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) pdf indir

“Filozof Çocuk” serisi ile “Düşünmek, çocuk oyuncağıdır!”
Dünyaca ünlü Fransız filozof yazar Oscar Brenifier’nin beğeniyle okunan yirmi kitaplık “Filozof Çocuk” serisi, indirimli fiyat avantajı ve özel saklama kutusuyla set halinde satışa sunuluyor.
 
Neden varım? Her şeyi bilmem gerekir mi? Mutlu olmak için neye ihtiyacım var? Hayat neden böyle? Büyümek zorunda mıyım? Sevgi nedir? Özgürlük ne işe yarar? Hepimiz eşit miyiz? Güzel nedir? gibi ufaklerin zihinlerini kurcalayan büyük sorular, tüm yaşamını felsefeye adamış bir filozofun çocukları düşünme sanatı ile tanıştırmak maksadıyla kaleme aldığı yirmi kitaplık yeni “Filozof Çocuk” serisinin de belkemiğini oluşturuyor.

Düşünme eylemini çocuklar için keyifli bir serüvene dönüştüren Oscar Brenifier, dizideki her kitabın ismini bütünleyen yirmi büyük soru yardımıyla, okurlarını, düşünceleri ile oynamaya ve görünenin ardında yatan gerçeği keşfetmeye çağırıyor. Bu olağanüstü başvuru serisini çocuklar için bir araya getirilen diğer felsefe temalı kitaplardan ayrıştıran en mühim fark ise okurlarına karşı sergilediği “sorgulama odaklı” tutum oluyor: Hayatı, ucu bucağı olmayan büyük bir oyun alanına benzeten yazar, çocuklara, yaşama dair ufuk açıcı sorular yöneltirken yanıt vermekten kaçınarak, sürekli olarak soru sorma yoluyla genç beyinleri doğru düşünmeye yönlendiriyor.
 
Türkiye’de, düşünme eğitimi veren bazı okullarda kaynak kitap olarak önerilen “Filozof Çocuk”, kendileriyle, hayatla ve dünyayla alakalı mühim sorular üzerine kafa yoran tüm çocuklar için benzersiz bir düşünme pratiği sunarken, kalıplaşmış yanıtlar yerine eleştirel olanları tercih eden yetişkinler için de kıymetli bir kılavuzluk görevi üstleniyor.

Çocukları ile iletişimini güçlendirmek ve kaliteli zaman geçirmek isteyen anne-babalar ve sınıf içi etkinliklerine yeni alternatifler oluşturmak isteyen hassas öğretmenler için de zengin bir içerik sunan “Filozof Çocuk”, her yaştan okurlar için sorgulamalarla dolu keyifli bir düşünme deneyimi vadediyor.
 

Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) kitap özeti

Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) pdf oku

Filozof Çocuk (20 Kitaplık Set) Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button