Tarih Kitapları

Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi Pdf indir

Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 248 sayfadan oluşan Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Yavuz Bahadıroğlu tarafından kaleme alınan Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi kitabını 9786055143862 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi pdf oku indir.

Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi pdf indir

Osmanlı’da saltanat sırası Sultan II. Murad’a gelmişti. O da kuşattı İstanbul’u, fakat Peygamber müjdesi şehir, Peygamber adaşını bekliyordu: 
“Hz. Muhammed (sav) Peygamber’in müjdesini Sultan Mehmed gerçekleştirecekti.”
Sultan II. Murad, ya bunu hissettiği veya birileri (bazı kaynaklar Hacı Bayram-ı Veli olduğunu yazar) kulağına fısıldadığı için en verimli çağında tahtı terk etti. Bu görülmemiş derecede büyük fedakârlıkla müstakbel fatihin (oğlu Sultan II. Mehmed) önünü açtı. Ama kaderden halen izin çıkmamıştı. II. Murad, bir süre sonra saltanat makamına dönmek zorunda kaldı. Yenmesi gerekeni yenip, alması gerekeni aldıktan sonra, her fani gibi o da “terk-i dünya” eyledi. 
Şimdi sıra onundu…
Sünnet yolundan Peygamberinin müjdesine yürüyecek, “alınmaz”ı alıp “Fatih” olacaktı. Henüz yirmi yaşındaydı. Çocuktu, ama yüreğini inancıyla bütünleyerek atom çekirdeğine dönüştürmüştü. Ya alacak veya ölecekti! Ölmedi, aldı.
Çünkü o, gemileri karadan yürütmeyi düşünecek kadar geniş ufukluydu…

Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi kitap özeti

Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi pdf oku

Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button