Siyaset Kitapları

Faşizm ve Kapitalizm – August Thalheimer PDF indir

Faşizm ve Kapitalizm – August Thalheimer, pdf kitap bölümümüzde 1999 senesinde kaleme alınan Faşizm ve Kapitalizm – August Thalheimer kitabını sizlerle paylaştık. Faşizm ve Kapitalizm – August Thalheimer kitabının detayları..

Faşizm ve Kapitalizm – August Thalheimer – Özeti

Faşizm ve Kapitalizm – August Thalheimer

Faşizm ve Kapitalizm – August Thalheimer

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
1999
Eklenme: Temmuz 23rd, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 72
Yazar: August Thalheimer
446

Faşizmin ve kapitalist sistemin iç zorunluluklarından bağımsız olmadığı konusuna dikkat çeken yazarlar, belki de bu düşüncenin en özlü ifadelerinden birisi olan Horkheimer’in şu kelimelerinde birleşiyorlar: “Kapitalizmden söz etmek istemeyen kişi, faşizm kelimesini de ağzına almamalıdır.”

“Lümpen,Bohem kitlelerin, ufak burjuvazinin, orta sınıfların faşizme yatkın ideolojik konumları ile ekonomik bunalımların yarattığı umutsuzluk ve bezginlik iklimi, faşizmin oluşmasında ne kadar önemli bir faktör olarak belirirse belirsin, faşizm ortamının hazırlanmasında, faşizmin iktidara getirilmesinde, faşizmin uygulanmasında bütün kuklaların ipleri, son tahlilde, emperyalist finans kapitalin elinde bulunur.”

Marksist yazarlar August Thalheimer, Arthur Rosenberg, Otto Bauer ve Angelo Tasca’nın faşizm ile ilgiliki düşünceleri Prof. Dr. Rona Serozan aracılığıyla bu kitapta toplandı.

Günümüzde faşizmi anlamak ve yorumlamak için…

Bir önceki yazımız olan Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk başlıklı kitabımızda Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap indir, Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap oku ve Nutuk Mustafa Kemal Atatürk pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button