Pdf Kitap

Ev Yapımı Sihirli Değnek – Şermin (Çarkacı) Yaşar PDF indir

Ev Yapımı Sihirli Değnek – Şermin (Çarkacı) Yaşar, pdf kitap bölümümüzde 2016 senesinde kaleme alınan Ev Yapımı Sihirli Değnek – Şermin (Çarkacı) Yaşar kitabını sizlerle paylaştık. Ev Yapımı Sihirli Değnek – Şermin (Çarkacı) Yaşar kitabının detayları..

Ev Yapımı Sihirli Değnek – Şermin (Çarkacı) Yaşar – Özeti

Ev Yapımı Sihirli Değnek  –  Şermin (Çarkacı) Yaşar

Ev Yapımı Sihirli Değnek – Şermin (Çarkacı) Yaşar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2016
Eklenme: Haziran 15th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 87
Yazar: Şermin Yaşar
169

Şermin YAŞAR okurlarını kahve fincanı elinde, yuvarlak cam kenarındaki masasının başında sohbete çağırdığı bu eserde, gündeliğin sade dilini, içtenyetini ve içtenliğini kaleminden eksik etmemiş.

“Bir sihirli değnek gelse, dokunsa omzuna. Bütün hayallerin sıra sıra gerçek olsa. Yapmak istediklerinin hepsi kendiliğinden olsa. Sen “açıl” demeden açılsa bütün kapılar ardına dek, geçip gitsen hedeflerine doğru hiç çaba sarf etmeden.

O sihirli değnek yalnızca seni değil, yaşamındaki diğer insanları, seni üzenleri, kıranları, düşündürenleri, yoranları da değiştirse. Herkes bir anda senin hayalindeki gibi bir kimliğe bürünse. Bir sihirli değnekle bütün yolları açsan, bütün poblemleri çözsen, bütün mutluluklar senin olsa…”

Yazar kendi tecrübelerinden yola çıkarak mutluluğun tarifini veriyor ve “Kendimizi tanıyıp, kendimize inanıp, kendimiz için özene bezene, itinayla, sabırla bir sihirli değnek yapacağız.” diyerek başlıyor anlatısına.

Geçmiş zamanların tadını hatırlatan, yüzümüzde gülümsemeler oluşturan bir anlatı bu… Zengin görsellerle bezenmiş kitap, adı gibi, her bir sayfada bizleri sihirli bir dünyaya sürüklüyor.

Yazar, aslında bildiğimizi düşünüp göz ardı ettiklerimizi yeniden farketmemiz, hayata daha olumlu yaklaşabilmemiz için yazmış Ev Yapımı Sihirli Değneği. Kitap kısa kısa bölümlerden oluşuyor. Sıkılmadan okuyabileceğiniz hoş bir kitap.

Önsöz

Bir yapanlar var hayatta, bir eleştirenler, bir de bir şey yapmayıp yalnızca seyredenler. Şermin hep o ilk grupta oldu.

Aslını söylemek gerekirse ikinci ve üçüncü grup çok rahattır. Yalnız oralarda da izdiham var arkadaşım bu ülkede, “yıkılayım binlerinin üstüne, sonra söylenip durayım” süper iş! Öyle bir ülke ki herkes o iki gruba girmek için can atıyor zaten.

Lakin ne gelirse bu ilk gruptakilerin başına gelir, hem emek koyarlar hem araştırırlar hem bilgi edinip yayma derdin-dedirler ama yönetimlerde diğer iki grup mevcuttur.

Siyaset, rant derken, bir bakarsın hiç öğrenmemiş, üretmemiş, okumamış olanlar kuvvetli… Üreten çalışkan insanlar ise zorda ve kenarda.

Bir önceki yazımız olan Küresel Çeteye İnfaz (Kökten Siyasi Çözümleme) – Murat Bahadır Akkoyunlu başlıklı kitabımızda Küresel Çeteye İnfaz (Kökten Siyasi Çözümleme) ekitap indir, Küresel Çeteye İnfaz (Kökten Siyasi Çözümleme) ekitap oku ve Küresel Çeteye İnfaz (Kökten Siyasi Çözümleme) pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button