DGS Kitapları

Ethan Frome – Edith Wharton PDF indir

Ethan Frome – Edith Wharton, pdf kitap bölümümüzde 9 Şubat 2017 senesinde kaleme alınan Ethan Frome – Edith Wharton kitabını sizlerle paylaştık. Ethan Frome – Edith Wharton kitabının detayları..

Ethan Frome – Edith Wharton – Özeti

Ethan Frome – Edith Wharton

Ethan Frome – Edith Wharton

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
9 Şubat 2017
Eklenme: Ocak 19th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 119
Yazar: Edith Wharton
1.696

Bembeyaz karlarla kaplı uçsuz bucaksız tarlaların ortasında geçen hüzünlü bir aşk hikayesi bu. Ethan Frome hayali bir kasabada, Starkfield’de yaşar. Kasabaya iş için gelen bir mühendis, bu aksayarak yürüyen sessiz adamı merak eder.

Ona göre Ethan, bir insan enkazıdır ve Starkfield’in en çarpıcı sakinidir. Lakin hiç kimse onun ile ilgili konuşmak istemez, kaçamak yanıtları Frome’un geçmişte büyük bir acıyla yüz yüze geldiğini sezdirir… Ethan Frome, Edith Wharton’ın diğer romanlarından farklıdır.

Karakterler elit üst sınıflardan değildir, ama poblemleri aynıdır: Görevlerini yerine getirmek ile yüreklerinin sesini dinlemek içinde gidip gelirler. Yazar New England’ın çok iyi bildiği kışını ve taşrada yaşayanların umutsuzluğunu yürek burkan bir metinle bize aktarır.

New York Times’ın yazdığı gibi “zorlu, hiç akıldan çıkmayacak” bir romanla yüz yüzeyız.

Yazarın Biyografisi

Adı:Edith WhartonUnvan:Abd’li Yazar ve Moda TasarımcısıDoğum:New York, 24 Ocak 1862Ölüm:Saint-Brice-sous-Forêt , Fransa, 11 Ağustos 1937En fazla tanınan eseri “Masumiyet Çağı” (The Age of Innocence, 1920) adlı romanıdır, ve 1921 senesinde Pulitzer Ödülünü elde etmiştir.

I. Dünya Savaşı esnasında Paris’te Kızıl Haç örgütü için yaptığı yardım çalışmalarından ötürü, Fransız Légion d’honneur nişanıyla ödüllendirilmiştir.

Paris’de iken Amerikalı ünlü gazeteci William Morton Fullerton büyük bir aşk yaşamıştır.

Aralarında Henry James, F Scott Fitzgerald, Jean Cocteau, Ernest Hemingway ve Theodore Roosevelt’in olduğu, çağının önemli ve etkili entellektüelleriyle olan arkadaşlığı da bunun bunun yanında dikkat çekicidir.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button