Tarih Kitapları

Ermeni Kilisesi Pdf indir

Ermeni Kilisesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 104 sayfadan oluşan Ermeni Kilisesi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hratch Tchilingirian tarafından kaleme alınan Ermeni Kilisesi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 11.5 x 18 cm ebatındadır. Ermeni Kilisesi kitabını 9786052100417 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ermeni Kilisesi pdf oku indir.

Ermeni Kilisesi pdf indir

Ermeni Kilisesi’nin tarihi ve inanç sistemi üzerine Türkçedeki ilk kaynak olan bu çalışma, farklı ilgi alanlarına sahip okurların, dünya çapında Hıristiyanlığı devlet dini olarak kabul eden bu kadim kiliseyle alakalı doyurucu ve güvenilir bilgilere rahatlıkla ulaşabilmesi maksadıyla yazıldı. İngilizcede ilk kez 1993’te yayımlanan ve sonraki senelerda birden fazla yeni baskısı yapılan kitap, Ermeni Kilisesi’nin dünyaya geldiğu koşullar, gelişimi, halk arasında yayılması, geçirdiği dönüşümler gibi temaların bunun yanında, Kilise’nin farklı makamları, hiyerarşisi, inancının içeriği, diğer kiliselerden farkları ve benzerlikleri gibi konulara ışık tutuyor. Ermeni Kilisesi’nin modern zamanlardaki macerasına da eğilen ve 21. yüzyılda yüz yüze kaldığı zorluklar ve imkânlar üzerine tespitlerde bulunan kitap, yalnızca Kilise’nin değil, Ermeni halkının tarihine dair ufuk açıcı bir analiz sunuyor.
Konunun dünya çapındaki ileri gelen uzman kişilerından olan Hratch Tchilingirian’ın Türkçe baskı için gözden geçirdiği ve geliştirdiği, görsel malzeme ile de zenginleştirdiğimiz kitap, gerek akademi dışı, gerek akademik okur için son derece akıcı, anlaşılır ve doyurucu bir anlatı oluşturmayı başarıyor.

Ermeni Kilisesi kitap özeti

Ermeni Kilisesi pdf oku

Ermeni Kilisesi Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button