Edebiyat Kitapları

Engereğin Gözü Zülfü Livaneli Pdf indir

Engereğin Gözü Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Engereğin Gözü Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İnkılap Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Engereğin Gözü Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı 144 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Engereğin Gözü Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi kitabı 13.50×23.00 cm‘dir. Ocak 2021 nolu ISBN numarasına sahip Engereğin Gözü Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi kitabının yazarı Zülfü LivaneliEngereğin Gözü Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi PDF indirebilirsiniz. 

Engereğin Gözü Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı Pdf indir

“Benzersiz bir kitap bu! Daha önce bu romana andıran, aynı değere sahip olan ve sürekli olarak, beklenmeyen sürprizler taşıyan bir kitap okumadığımı belirtiyorum. Yeni bir okura demek isterdim ki; evet, oku ve şaşır!”

Elia Kazan

“Bu roman hem karanlığın hem de aydınlığın, umudun romanıdır.”

Yaşar Kemal

Harem-i Hümayun’dan taht oyunlarına açılan ve erk istencinin karanlık dehlizlerinde kaybolup insanı, insan doğasının en aşağılık yönleriyle yüzleştirirken bir umut ışığı yakmayı da ihmal etmeyen büyülü bir anlatı. Efendi – köle ilişkisine psikolojik bir bakış.

Türk Edebiyatı’nın usta kalemi Zülfü Livaneli’nin “istediğimi yapmaya en fazla yaklaştığım kitap” dediği 1997 Balkan Edebiyat Ödüllü ilk romanı Engereğin Gözü, ufak yaşta hadım edilip Haremağası yapılmış zenci bir kölenin, Habeş Süleyman’ın gözünden iktidar – birey ilişkisini anlatıyor. Süleyman, “biricik” efendisinin tahtla ölüm içinde gidip gelen kaderinin ellerinde bocalarken yeni sultana “Padişahım çok yaşa!” diye haykırmaktan da geri duramıyor.
25. yıl baskısıyla yeniden okurlarıyla buluşan Engereğin Gözü, bir dönem romanı olmanın ötesinde, insan psikolojisinin derinliklerine; dün, bugün ve yarının saraylarına, en gizli sırları bile aydınlatacak gerçeklikte ışık tutan bir Zülfü Livaneli klasiği.

 

Related Articles

Back to top button