Bilgisayar Kitapları

Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık Pdf indir

Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pusula Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık Kitabı 136 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık kitabı 13.00×19.50 cm‘dir. Kasım 2019 nolu ISBN numarasına sahip Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık kitabının yazarı Ogan ÖzdoğanEndüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Dördüncü Sanayi Devrimi ve Endüstriyel Dönüşümün Anahtarları Eşiğinde olduğumuz yeni endüstri devrimi neler getiriyor?

Endüstri 4.0, yeni teknolojilere, endüstriyel üretime ve üretim dünyasına yeni bir bakış içeriyor: Sanayi devrimi yalnızca bir kez olmadı, şuana dek üç kez büyük endüstriyel dönüşümden geçti dünya. İlk sanayi devrimi, herkesin bildiği gibi Büyük Britanyada üretime makinelerin girişi ve ilkel düzeyde otomasyonla başlamıştı. 1800lü senelerın sonlarında başlayıp ilk dünya savaşına dek devam eden dönüşüme, Ogan Özdoğan ikinci sanayi devrimi adını veriyor: Pratikte ikinci sanayi devrimi ile birinci sanayi devrimini ayıran en mühim faktör, üretim kapasiteleri ve bu kapasitelerin artırılmasında kullanılmaya başlanan yeni makinelerdi. İlk devrimde buharlı makineler ve su gücü itici olmuştu. İkinci sanayi devriminde elektrik gücü ile seri üretim kapasitesi ve hızı ciddi oranlarda artarken, üretilen malzemelerin çeşitleri de artmış, üretim maliyetleri ise azalmıştı. İlk sanayi devriminin simgesi buhar makinesiyse, ikinci devrimin simgesi, Fordun seri üretim otomobilleriydi; özellikle de T modeli.

“Teknolojik devrim” diye de nitelenebilecek bu devrimi, Endüstri 3.0 izlemiştir yazara göre: Endüstri 3.0 yani dijital devrim, İkinci sanayi devriminde üretilen icatlara ve kullanılmaya başlanan yeni teknolojik makinelere ek olarak dijitalleşmeyi getirmiş ve 1950li senelerdan başlayarak bütün dünyayı değiştirmişti.

Ve şu anda, 4. sanayi devriminin eşiğindeyiz: Üçüncü sanayi devriminin başrolünde bulunan bilgisayar, dijital ürünler/ çözümler ve internet, bu devrimde de ön planda. Ama büyük veri yığınlarının kullanımı, bulut bilişim, ve dijitalleşmenin bütün üretim süreçlerine yayılması çiçeği burnunda bir dönüşümle yüz yüze bulunduğumuzu ispatlıyor yazara göre. Endüstri 4.0, bu yeni gelişmeleri tartışan, açıklayan ve geleceğe hazır olmak için neler yapmamız gerektiğini ele alan öncü ve ufuk açıcı bir kitap.

Etiketler: Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık Pdf oku , Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık Pdf kitap indir, Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık pdf indir yandex, Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık pdf oku özet, Endüstri 4.0 Ogan Özdoğan Pusula Yayıncılık kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button