Pdf Kitap

Ekrem Buğra Ekinci – İslam Hukuku – PDF İndir

Ekrem Buğra Ekinci – İslam Hukuku – PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Ekrem Buğra Ekinci – İslam Hukuku – PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Ekrem Buğra Ekinci – İslam Hukuku – PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Ekrem Buğra Ekinci – İslam Hukuku – PDF İndir

Ekrem Buğra Ekinci, İslam Hukuku, pdf, oku, indir, e kitap, 1966 doğumlu yazar Ekinci A.Ü. Hukuk Fakültesi mezunudur. 1996 senesinde İstanbul Üniversitesinde doktorasını yapmış ve hukuk doktoru ünvanı almıştır. 2005 senesinde profesör olan Ekrem Buğra Ekinci, hukuk dalında bir çok araştırma ve esere imza atmıştır.

İslâm hukuku dinî menşeli olduğu için, müslüman ferdler, bu hukuk sisteminin câri olmadığı memleketlerde yaşasalar bile, İslâm hukukunun hükümleriyle bağlıdırlar. Binaenaleyh, İslâm hukukunu, hukuk sistemi olarak kabul etmeyen memleketlerde yaşayan müslümanlar, kendi aralarında, evlenme, boşanma, miras gibi ahvâl-i şahsiyye (personal status) ile alışveriş gibi ferdî hususlarda îslâm hukukunu tatbik ederler. Münhasıran devlet otoritesi ile alâkalı olan ceza hukuku hükümleri yönünden aynı şey sözkonusu değildir. – alıntı

İslam Hukuku PDF

Dosya Boyutu 12 MB

 

Related Articles

Back to top button