Akademik Kitaplar

Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları Pdf indir

Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kimlik Yayınları aracılığıyla çıkarılan Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları Kitabı 230 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Ekim 2020 nolu ISBN numarasına sahip Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları kitabının yazarı M. Şevki AydınEğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları Kitabı Pdf indir

“Doğuştan mı insan olunur, yoksa eğitim yoluyla mı insan haline gelinir?” Bu soru bağlamında kalıtımın ve eğitimin olanakları üzerinde durulmuş, farklı görüşler ortaya konmuştur. Her insanın şu yahut bu niteliklere sahip bir birey olması, onun kalıtsal potansiyelinin çevreyle etkileşiminin (eğitim) ürünüdür.

Elinizdeki eserde konular geleneğimizdeki birikim ile çağdaş bilgilerin ilişkilendirilmesi endişesı güdülerek ele alınmaya çalışılmıştır. Okuyucunun eserle aktif bir iletişime geçmesini kolaylaştırmak üzere açıklama, sorgulama, analiz ve değerlendirmeye yönelik etkinlikler eklenmiştir. Böylelikle okuyucunun kitaptaki bilgileri anlamlandırması, değerlendirmesi, güncel konularla bağını kurması hedeflenmiştir. Her bölümün başına okuyucunun bölüm sonunda kazanması beklenen kazanımlar eklenmiştir. Böylelikle okuyucunun kendi öğrenmelerini kontrol etmesi düşünülmüştür. Ele alınan konuların boyutları ve biribiri ile ilişkisini ortaya koymaya yönelik bütüncül bir bakış açısı izlenmiştir. Birinci bölümde eğitim olgusu/gerçekliğinin ne olduğu, eğitim ile alakalı temel kavramların birbiri ile ilişkisi ele alınmıştır. İkinci bölümde eğitimin bireysel, toplumsal, felsefi, siyasi, hukuki ve ekonomik temelleri incelenmiştir. Üçüncü bölümde Batı’da ve ülkemizdeki eğitimin geçmişi ana hatları ile ortaya konulmuştur. Dördüncü bölümde eğitim sistemimizin yapısı ve işleyişi ele alınmıştır. Beşinci bölümde eğitim faaliyetinin değerini doğrudan etkileyen en mühim faktör olan öğretmenin rolü, nitelikleri ve yetiştirilmesi incelenmiştir.

Etiketler: Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları Pdf oku , Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları Pdf kitap indir, Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları pdf oku ücretsiz, Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları kitap indir ücretsiz, Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları pdf indir yandex, Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları pdf oku özet, Eğitime Giriş M. Şevki Aydın Kimlik Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button