Akademik Kitaplar

Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri Pdf indir

Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri Kitabı 376 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Ekim 2018 nolu ISBN numarasına sahip Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri kitabının yazarı Mehmet Nur TuğlukEğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri PDF indirebilirsiniz. 

Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri Kitabı Pdf indir

Günümüzde, bilim ve teknolojide yaşanan bi hayli hızlı değişimler toplumdaki bir çok kurum ve kişiyi etkilemektedir. Eğitim de bu kurumlardan biridir. 10 yıl önce bir bireyin sahip olması gereken bilgi ve beceri ile şu an bir bireyde aranan bilgi ve beceriler birbirinden değişiklik göstermektedir. Yapay zeka, kodlama ve robotların yaşamımızın bir parçası halini aldıği 4. Endüstri Çağı’nda bazı meslekler önemini yitirirken, bazılarının ise iş süreçleri değişime uğramaktadır. En mühimsi de her geçen gün çağımızın gerekliliği olarak yeni meslek grupları ortaya çıkmaktadır. Bugün ilkokulda okuyan çocukların belki de yarısından fazlasının üniversiteyi bitirdiklerinde şu anda yaşamayan meslek gruplarında çalışacağı öngörülmektedir. Bu nedenle çok yönlü düşünebilen, uyum sağlama kabiliyeti yüksek ve yenilikçi nesillere ihtiyaç duyulmaktadır. “1 İnsan+1 Bilgisayar+1 Fabrika=Toplum 5.0” olarak tanımlanan yeni bir çağın eşiğindeyiz ve eğitim kurumlarımızın karşı karşıya geldiğı en mühim sorun, çocuklara gelecekte ihtiyaç duyabilecekleri bilgi ve becerileri kazandıracak bir eğitim sunmak ve onları öngörülemeyen bir geleceğe hazırlamaktır. Bu noktada, ilk kez “Eleştirel Düşünme, İşbirliği, İletişim, ve Yaratıcılık” şeklinde tespit edilen, şimdilerde ise “Eleştirel Düşünme, İşbirliği, İletişim, Yaratıcılık, Vatandaşlık/Kültür ve Karakter Eğitimi/Bağlantı”ya dönüşen 21. yüzyıl becerileri devreye girmektedir.

Etiketler: Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri Pdf oku , Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri Pdf kitap indir, Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri pdf oku ücretsiz, Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri kitap indir ücretsiz, Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri pdf indir yandex, Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri pdf oku özet, Eğitimde ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button