Akademik Kitaplar

Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir

Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı 184 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Ekim 2019 nolu ISBN numarasına sahip Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabının yazarı İsmail GüvenEğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar PDF indirebilirsiniz. 

Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı Pdf indir

Tarihsel olarak eğitimden ders aldığımızı söyleyebiliyor muyuz? Bunu söylemek bi hayli zor. Eğitim yönünden da yaptığımız yanlışlardan dönebilmek için geçmişte yapılanları bilmek bize yol gösterici olmalı. Eğitim, bilimsel bir disiplin olarak ortaya çıkmadan çok önce istisnasız bütün toplumlarda var olan bir olgudur. Eğitim, bir toplumun değerlerinin ve birikmiş bilgisinin iletimi olarak düşünülebilir. Bu anlamda, sosyal bilimcilerin sosyalleşme yahut kültürlenme dedikleri şeyle eş değerdir. Eğitim, bireylere kültür öğrenme, davranışlarını yetişkinlik yolunda şekillendirme ve onları toplumdaki nihai rollerine yönlendirmeyi hedefler. Herhangi bir disiplinin tarihi mühimdir, fakat eğitim söz konusu olduğunda, daha da mühim hale gelir, çünkü herhangi bir ülkenin geleceği eğitim hayatına bağlıdır. Eğitim tarihini anladığımızda, daha iyi kararlar verebilir, önceki felsefelerin ve çabaların nerede başarısız olduklarını anlar ve tarihsel başarılardan faydalanabiliriz. Başka bir deyişle, başarısızlıklarımızdan ve başarılarımızdan öğreniyoruz. Öğrenme ve eğitimin tarihi insanlık tarihi boyunca sürecektir. Eğitim Tarihi de bu anlamda canlı kalmaya sürecektir. Bu eser, eğitim tarihi adına insanlığın yeryüzünde görüldüğü andan günümüze kadar eğitim adına yaptıklarına kuşbakışı bir bakış sağlamaktadır. Eserin araştırmacı, öğrenci ve bugüne nasıl geldik? sorusuna yanıt bulmayı bekleyen herkese yararlı olması beklenmektedir…

Etiketler: Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf oku , Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf kitap indir, Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku ücretsiz, Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap indir ücretsiz, Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf indir yandex, Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku özet, Eğitim Tarihi İsmail Güven Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button