Tarih Kitapları

Dünyada Atatürk Pdf indir

Dünyada Atatürk pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 256 sayfadan oluşan Dünyada Atatürk kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Eriş Ülger tarafından kaleme alınan Dünyada Atatürk isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Dünyada Atatürk kitabını 9786059398466 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dünyada Atatürk pdf oku indir.

Dünyada Atatürk pdf indir

Gazi Mustafa Kemâl’in gelecekle alakalı dile getirdikleri bir vasiyetten, bir dilekten fazla öte, vatanını ve milletini her şeyin üzerinde seven ve düşünen, ileri görüşlü bir devlet adamının olmazsa olmazlarıdır.
 
Asırlar boyu bir sülalenin kulu haline getirilmiş, yalnızca savaş sırasında hatırlanmış, her türlü çileye katlanmış, yoksul ve imkânları olmayan Anadolu halkının geçmişte yaşadığı acıları gelecekte bir daha yaşamaması için söylenen sözlerdir.
 
Özellikle de İmparatorluğun çöküşü ile mali ve ekonomik sıkıntıların başlamasından sonra halkın günlük yaşamını yönlendiren softaların, devlet idaresinde de sarıklıların bir daha ülkenin kaderinde oynamalarına, çağ dışı zihniyetin bir daha devletin tepe noktalarına gelmelerine engel olunması için söylenen sözlerdir.
 
 
Mustafa Kemâl Atatürk bütün bu gerçeklerin ışığı altında lâiklik ilkesini, kurduğu devletin temel taşı haline getirirken ülkesi insanına uygarlığın da yolunu açmıştır.
 
Bu yolda ne sözde din adamlarının öğüt ve tavsiyelerine, ne de Allah’ın yerdeki gölgesi olduğunu iddia edenlere yer mevcuttur. Bu yol ilmin ve bilimin tükenmez ışıkları ile aydınlatılmış, Türk ulusunu uygar ülkeler düzeysine çıkaracak olan yoldur.
 
Bu kitapta okuyacaklarınız tarih boyunca hiçbir asker, hiçbir devlet adamı ve hiçbir kahraman için yazılmamış ve söylenmemiş sözlerdir. Hele bu sözler savaş alanında mağlup edilmiş olanların temsilcileri tarafından söylenmiş ve kaleme alınmışsa, yazılanların değeri çok daha yücedir.

Dünyada Atatürk kitap özeti

Dünyada Atatürk pdf oku

Dünyada Atatürk Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button