Akademik Kitaplar

Dünya Dışı Uygarlıklar (Isaac Asimov) PDF, e-kitap indir

Dünya Dışı Uygarlıklar (Isaac Asimov) PDF, e-kitap indir, e-kitap bölümümüzde Dünya Dışı Uygarlıklar (Isaac Asimov) PDF, e-kitap indir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Dünya Dışı Uygarlıklar (Isaac Asimov) PDF, e-kitap indir kitabın detayları yazımızda.. 

Dünya Dışı Uygarlıklar (Isaac Asimov) PDF, e-kitap indir

Isaac Asimov, Dünya Dışı Uygarlıklar, pdf, oku, indir, e-kitap, batı edebiyatın en büyük bilim ve bilimkurgu yazarları içinde olan Asimov Boston Üniversitesi’nde biyokimya profesörlüğü yapmıştır. Biyokimyager olan Isaac Asimov popüler bilim ve kurgu bilim dalında yazdığı kitaplarla bütün dünyaca tanınmaktadır.

Dünyanın en üretken yazarlarından birisi olan Asimov bu kitabında ‘uzaydaki zeki yaratıklar’ konusunu tamamen sistemli bir biçimde incelemekte, olasılıkları teker teker ele alarak, bugünkü bilgimizin ışığında mantıklı görünenleri mantıksız görünenlerden ayırmaktadır.

“Yer’den biraz daha büyük bir gezegen -ama çok fazla değil- eğer diğer etkenler uygunsa, yaşanabilir bir dünya olabilir. Büyük bir kütlenin kaçınılmaz bir sonucu, daha şiddetli bir yerçekimi alanı olacaktır. Ama yaşamın kendisini daha kuvvetli bir yerçekimine uyarlayamayacağını düşünmek için hiçbir neden yok.”

Dünya Dışı Uygarlıklar PDF

Dosya Boyutu 5 MB

 

Related Articles

Back to top button