Felsefe Kitapları

Drive (Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?) – Daniel H. Pink PDF indir

Drive (Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?) – Daniel H. Pink, pdf kitap bölümümüzde 2010 senesinde kaleme alınan Drive (Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?) – Daniel H. Pink kitabını sizlerle paylaştık. Drive (Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?) – Daniel H. Pink kitabının detayları..

Drive (Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?) – Daniel H. Pink – Özeti

Drive (Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?) – Daniel H. Pink

Drive (Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?) – Daniel H. Pink

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2010
Eklenme: Eylül 14th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 2010
Yazar: Daniel H. Pink
2.541

Drive ;Johnny Bunko’nun Maceraları ve Aklın Yeni Sınırları kitaplarının yazarı Daniel H. Pink, bizi gerçekte nelerin motive ettiğine dair, bildik tüm klişeleri kıran bir kitapla karşımızda. Pink, klişeleri kırmakla kalmıyor, bu yeni gelişmelerle daha verimli çalışmanın, daha iyi yaşamanın yollarını da gösteriyor.

Birçoğumuz, kendimizi ve başkalarını motive etmenin en iyi yolunun para gibi harici ödüller olduğunu düşünür, ödül-ceza sisteminin etkinliğine inanırız. Daniel H. Pink, kışkırtıcı ve ikna edici yeni kitabında bunun bir yanılgı olduğunu dile getiriyor.

Pink, insan motivasyonu hususunda yapılmış kırk yıllık bilimsel araştırma birikimine dayanarak yazdığı bu kitabında, bilimin bildiği ile iş dünyasının yaptığı içindeki uçuruma gözleri üstüne topluyor ve bunun yaşamımızın her boyutunu nasıl etkilediğini irdeliyor.

Drive, büyük fikirlerle dolu, düşünme ve yaşama şeklinizi değiştirecek ender kitaplardan biri.

Drıve, sizi düşünmeye ve harekete geçmeye teşvik eden nadir kitaplardan. Yazar, ortaya koyduğu kuvvetli ve bilimsel savlarla motivasyon olgusunu yeniden düşünmemizi sağlarken, bize yaşamımızı değiştirmek için ihtiyaç duyacağımız araçları da sağlıyor.”
-Dr. Mehmet Öz-

Geçen asrın ortalarında, iki genç bilim adamı, dünyayı değiştirmesi gereken bir deney yaptı. Ama değişen hiçbir şey olmadı.Harry F. Harlow, Wisconsin Üniversitesi’nde psikoloji profesörü olarak görev yapıyordu.

1940’larda primat davranışlarını laboratuvarlardan birini kurmuştu. 1949 senesinde bir gün Harlow ve iki meslektaşı, sekiz rhesus cinsi maymunu, öğrenme konulu iki haftalık bir deney için bir araya getirdi.

Araştırmacılar, resimdekine benzer basit bir mekanik bulmaca hazırladı. Bulmacayı çözmek için üç şartı yerine getirmek gerekiyordu. Öncelikle dikey olarak gömülü iğneyi dışarı çekmek, kancayı açmak ve son kez menteşeli kapağı kaldırmak gerekiyordu.

Sizin için,benim için kolay bir şekilde olan bu işlem, altı-yedi kiloluk bir laboratuvar maymunu için ise çok zordu.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button