Pdf Kitap

Dostoyevski, Suç ve Ceza, PDF İndir

Dostoyevski, Suç ve Ceza, PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Dostoyevski, Suç ve Ceza, PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Dostoyevski, Suç ve Ceza, PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Dostoyevski, Suç ve Ceza, PDF İndir

Dostoyevski, Suç ve Ceza, pdf, e kitap, indir, oku, 1821-1881 doğumlu yazar Dostoyevski en büyük Rus yazarlar içinde bulunmaktadır. Suç ve Ceza onun dünyaca ünlü eseri olup bir çok dile çevrilmiştir. Tam adı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski’dir. Bu eseri PDF formatında inceleyebilirsiniz.

“1934 senesinde Birinci Sovyet Yazarlan Kongresi düzenlendi. “Sovyet Yazarlan Kongresi” olmasına rağmen dünya çapından bir çok yazar da buraya çağırıldı. Henüz sosyalist-gerçekçilik reçetesinin uygulanmasına geçilmemişti ve “Sovyet Edebiyatı”, önceki büyük Rus edebiyatıyla aynı yerde olmasa da, bütün dünya için hala çok enteresanti ve bir merak konusuydu. Herkesin saygı duydugu büyük bir edebiyatçı, Maksim Gorki, bu toplantıda konuşan yazarlardan biriydi. Gorki konuşurken şöyle bir temaya değinmişti:

“Devrim-öncesi edebiyatın temel ve başlıca konusu, yaşamın içinde sıkışmış kalmış, kendini toplum için bir fazlalık gibi hisseden insanın tragedyasıydı; bu insan, ya toplumda kendine rahat edebileceği bir yer arar, bulamaz ve bulamadığı için acı çeker, ölür; veya ona düşman olan bir toplumla uzlaşmak zorunda kalır, kendini içkiye verir ve sonunda intihar eder.”

Suç ve Ceza PDF İndir

Dosya Boyutu 10 MB

 

Related Articles

Back to top button