Akademik Kitaplar

Din Sosyolojisi Joachim Wach PDF

Din Sosyolojisi Joachim Wach PDF, e-kitap bölümümüzde Din Sosyolojisi Joachim Wach PDF başlığı ile kitap özetini paylaştık. Din Sosyolojisi Joachim Wach PDF kitabın detayları yazımızda.. 

Din Sosyolojisi Joachim Wach PDF

Joachim Wach, Din Sosyolojisi, pdf, oku, indir, e kitap, tam adı  Joachim Ernst Adolphe Felix Wach olan yazar dinbilimcidir. Alman asıllı yazar Wach 1922 senesinde  Leipzig Üniversitesi’nden felsefe doktorasını yapmış aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Akademik kariyerinin daha başlangıcından bu yana din sosyolojisine karşı özel bir ilgi duymuş ve bu ilgi kendisinde yaşamının sonuna kadar devam etmiştir.

“Gerçekte Wach’a göre din sosyolojisi, biri toplumun ötekisi de dinin incelenmesi olmak üzere iki farklı uzmanlık alanının birleşiminden doğmuş bulunmaktadır, ve XX. yüzyılın başlarına kadar, bilimsel yöntemle toplanmış verileri düzenlemeye uygun kategorileriyle bir din sosyolojisi var olmamıştır.”

Eğer dini efsaneler gözden geçirilseydi, orada dini tecrübeyi tam manasıyla görülmektedirmak ve anlatabilmek üzere sürekli olarak ve az çok muzâffer gücü gözlemek enteresan olurdu!. Şekillerin yaratılış ve yıkılışı, koruma ve devrim, reform ve rönesans ve hiçbir vakit sona ermeyen bu mücadelenin seyri içinde? daha bir o kadar safha?. Aynı biçimde, dini şekillerle san’at, hukuk, iktisat ve bilim gibi diğer kültürel faaliyetlerin formları içinde benzerlik ve paralellik kurmak da çok yararlı olurdu? (Alıntı)

Din Sosyolojisi PDF

Dosya Boyutu 51 MB

 

Related Articles

Back to top button