Tarih Kitapları

Demirhisar Mübadilleri Pdf indir

Demirhisar Mübadilleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 186 sayfadan oluşan Demirhisar Mübadilleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Yusuf Deniz İnan tarafından kaleme alınan Demirhisar Mübadilleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 24 cm ebatındadır. Demirhisar Mübadilleri kitabını 9786258464498 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Demirhisar Mübadilleri pdf oku indir.

Demirhisar Mübadilleri pdf indir

İnsanın en büyük ve en manalı yolculuğu kendine yapmış olduğu yolculuktur. Köklerine inerek yapılan bu yolculuk, birinin kendini tanımasını, bundan dolayı kendini daha iyi bilmesini sağlar. Lakin kendini bilen insan ve topluluklar daha iyi bir gelecek inşa edebilirler.
Türk toplumu olarak, avcı-toplayıcı ve tarım dönemlerinin tartışmasız en iyilerinden, binlerce senedir devlet kurma geleneğinden gelen, imparatorluk bakiyesi olan bir toplumuz. Birçok güvenilir tarihçinin kabul ettiği gibi, 20. yüzyılın ilk soykırımı Balkanlar ve Kafkaslarda Türklere karşı yapılmıştır.
Türk toplumu sanayi toplumuna geçişi, ATATÜRK ve dostları aracılığıyla, Kurtuluş Savaşı, Lozan Barış Antlaşması ve Cumhuriyetin ilanı gibi zorlu adımlarla başarmıştır.
Töre ve İslamiyet arasına sıkışan Türk toplumunun iyiye dönüşümü, çöllerde hayata geçirilen geleneklere ve diline bakarak gerçekleşemez. Geçmişte olduğu gibi, ATATÜRK ve dostlarının izinden giderek, Anadolu ve Balkan topraklarının sunduğu bereket ve bolluk içinde, kendi dili ve kültüründe, akıl ve bilimden güç alarak, inanmaktan daha çok bilerek, çalışarak ve üreterek geleceği inşa edeceğiz.
Lozan Barış Antlaşması’yla, içinde yaşadığımız Türkiye’nin sınırları, azınlıklar, kapitülasyonlar, nüfus değişimi, boğazlar ve  İstanbul’u yeniden Türk toprakları yapan süreçlerin mühim adımları atılmıştır. Tüm dünyaya karşı Türk’ün onurunu koruyan ve iade-i itibar sağlayan genç Türkiye Cumhuriyeti kurucu ekibine, ayağa kalkarak yürekten sonsuz saygı gösteriyorum.
Bizler, pergel gibi olmalıyız. Pergelin bir ayağı köklerimizin bulunduğu kültür ve coğrafyada, diğer ayağı akıl, bilim ve teknolojiyle dijital ve yeşil dengeli geleceğe uzanmalıdır. Bu satırların yazıya döküldüğı zamanlarda dünya ve toplumlar, değişerek dönüşümün içine girmiş yer alıyor. Bundan yüz yıl önce dönüşümü sırtlayan atalarımızın yaptığı gibi, yeni dünya ve toplum düzeni bu kuşağın omuzlarında yükselecek.

Demirhisar Mübadilleri kitap özeti

Demirhisar Mübadilleri pdf oku

Demirhisar Mübadilleri Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button