Pdf Kitap

Demir Duvar İsrail ve Arap Dünyası Pdf indir

Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786059125987 sayfadan oluşan Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası kitabı
TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Avi Shlaim tarafından kaleme alınan Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası isimli kitap The Iron Wall Israel and the Arab World dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası kitabını 27.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası pdf oku indir
.

Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası pdf indir

Katı siyonistler, 1920’lerde demir duvar doktrinini geliştirdiler. Buna göre İsrail Araplarla müzakereleri fakat ve fakat kuvvetli bir askeri konum edinerek yürütmeliydi. Avi Shlaim’e göre, İsrail siyasetinin temel taşı durumuna gelen bu doktrin yüzünden ılımlılar ötekileştirildi ve bir çok uzlaşı fırsatı kaçırıldı.
Shlaim İsrail’in siyasi ve askeri hamlelerini, yeni belgeler ve sürecin kilit önemdeki isimleriyle yaptığı mülakatlar temelinde tarafsız bir bakış açısıyla analiz ediyor ve modern zamanların en acımasız çatışmalarından birinin yeni bir anlatısını ortaya koyuyor.           
 
Sonunda, İsrail’in Araplarla –açıkça provokatif– ilişkilerinin duygu ve mitlerden arınmış bir tarihi. Titiz bir araştırma, aklı başında bir anlatı. Avi Shlaim’in Demir Duvar’ı modern Ortadoğu çalışmalarında bir dönüm noktasıdır.
Edward Said, Columbia Üniversitesi   
     
Bu etkileyici çalışma Ortadoğu’da barışı tesis etmeye yönelik geçmiş çabaları ve geleceğe dair umutları ustalıkla ortaya koyuyor… Demir Duvar “İsrail’in Araplarla ilişkilerinin derli toplu tarihi için herkesin okuması gereken kitap” olma özelliğini halen koruyor.
Independent
 
Shlaim’in kompleks ve çelişkili meseleleri analiz kabiliyeti ve İsrail siyasetinin ana aktörleri ile ilgiliki çarpıcı değerlendirmeleri, bu kitabı Arap-İsrail ilişkilerinin en iyi ve en aydınlatıcı metni yapıyor.
Yaron Ezrahi, Foreign Affairs     

Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası kitap özeti

Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası pdf oku

Demir Duvar
İsrail ve Arap Dünyası Pdf indir

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button