Hazırlık Kitapları

Deli Çocuğun Güncesi – Özgür Bacaksız PDF indir

Deli Çocuğun Güncesi – Özgür Bacaksız, pdf kitap bölümümüzde 2014 senesinde kaleme alınan Deli Çocuğun Güncesi – Özgür Bacaksız kitabını sizlerle paylaştık. Deli Çocuğun Güncesi – Özgür Bacaksız kitabının detayları..

Deli Çocuğun Güncesi – Özgür Bacaksız – Özeti

Deli Çocuğun Güncesi – Özgür Bacaksız

Deli Çocuğun Güncesi – Özgür Bacaksız

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2014
Eklenme: Mart 19th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 106
Yazar: Özgür Bacaksız
249

Bu kitaptaki tüm düşünceler, bilgiler ve paragraflar bir anlık yıkım, refleks, dürtü, acı, endişe neticesinde seneler önce derlenip toparlanmıştır. Bazı hadiselerin, travmaların,kayıpların tesirini azaltacak en etkili iksir, rasgele kâğıda dökülen yazılardır.

Bu yazılar ki; bir yaşamın bekçileri,tecrübeleri, demirbaş misafirleri…

“Bazı zaman insanlar kadar paragraflar da anlamsızlaşır. Hiçbir sözcük seni anlamaz, anlatamaz, yazdıramaz. Çaresiz bırakırlar seni, suskunluğa terk edersin kendini. Sonra biraz daha acı çekersin, hüzün çuvalına eklersin bir şeyler, tekrar yazmaya kalkarsın ve sonra bi hayli fazla yazarsın.’

“Büyümemde, delirmemde, yalnızlığımda emeği geçen herkesin gözlerinden öperim

Özet 

Ortaokuldaydım, matematikten hiç anlamazdım, bir gün yapabileceğim sorular çıkmıştı. Testten 94 almıştım sanırım, matematik tarihindeki en yüksek notumdu benim aslında, gururlanmıştım, gerilmiştim, başım dikti. O vakitler bize bu testleri verip ailemize götürmemizi, imzalatmamızı isterlerdi. Ben de mutlu bir halde eve gittim, testi babama gösterdim, “94 aldım baba!” dedim.

“Oğlum geriye kalan 6 puana ne oldu?” dedi. Sonra daha çok nefret ettim matematikten, hevesim kalmadı. Öyleydi işte. Küçükken ilkokula gittiğim zamanlarda babam aracılığıyla sürekli olarak geri zekâlı lafıyla dürtülürdüm.

Nedeni basitti aslında,matematikten anlamamam. Babam bir eğitimciydi, her zaman fazlasını isterdi. Bende de fazlasını verecek beyin yoktu. Çarpım tablosunu bile seneler sonra ezberleyen bir insandım, kafamı problemlerden fazla platonik aşkıma verirdim.

Normaldi, hiç üstüne düşmezdim kesirli sayıların, dört işlemlerin. Aklım hep başka yerdeydi, dalardım başka şeylere. Şimdi diyorum ki, iyi ki anlamamışım matematikten, hiç işime yaramadı.

Bir önceki yazımız olan Kayıp Arkadaş – Kemal Sayar başlıklı kitabımızda Kayıp Arkadaş Kemal Sayar ekitap indir, Kayıp Arkadaş Kemal Sayar ekitap oku ve Kayıp Arkadaş Kemal Sayar pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button