Akademik Kitaplar

Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Pdf indir

Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ötüken Neşriyat aracılığıyla çıkarılan Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat Kitabı 176 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat kitabı 12.00×19.50 cm‘dir. Ocak 2021 nolu ISBN numarasına sahip Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat kitabının yazarı Fuzuli BayatDede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat PDF indirebilirsiniz. 

Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat Kitabı Pdf indir

Fuzuli Bayat’ın uzun seneler süren çalışmalarının neticesi olan bu kitap, kültürel kodlarımızın asırlardır bir sürekli olaraklik arz ettiğini gösterdiği gibi sosyal bilimcilere de yeni ufuklar sağlamaktadır. Türklüğün geleneksel zamanda atılan temellerinin bugün modern bir toplumda, özellikle de kültürel ve bilimsel sahada anlam bulabilmesi fakat bu gibi kitaplarla olabilecekdür. Bu açıdan bakıldığında Dede Korkut ve hikayelerinde, her zaman Dede Korkut’un kişiliğini aşan ve anlatılanların ötesine geçen Türklüğün kadim kodları mevcuttur. Fuzuli Bayat, bu kitabında kavramsallaştırmalar yoluyla, Türklüğün kat ettiği tarihi sürecin, bugünün dünyasında ve bundan dolayı bugünün değerlerinde nasıl bir öneme sahip olduğunu Mekan-Zaman, Kaos-Kozmos gibi başlıklar eşliğinde duru bir anlatımla işlemektedir. Kendi değerlerine yabancılaşmakta hiçbir sorun görmeyen sosyal bilimler kürsülerimiz ne yazık ki Dede Korkut’a Homeros’a gösterdiği ihtimamın yarısını dahi halen göstermemiştir. Mitten Tarihe, Sözden Yazıya Dede Korkut Oğuznameleri mühim bir eksikliği tamamlama niyetiyle kaleme alınmış ilk kitaplardan birisi olması hüviyetiyle üzerinde yaşadığımız Türklük zeminini anlamak için tarihî bir öneme sahiptir.

Etiketler: Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat Pdf oku , Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat Pdf kitap indir, Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat pdf oku ücretsiz, Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat kitap indir ücretsiz, Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat pdf indir yandex, Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat pdf oku özet, Dede Korkut Oğuznameleri Fuzuli Bayat Ötüken Neşriyat kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button