Akademik Kitaplar

Dede Korkut Kitabı – Muharrem Ergin, PDF İndir

Dede Korkut Kitabı – Muharrem Ergin, PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Dede Korkut Kitabı – Muharrem Ergin, PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Dede Korkut Kitabı – Muharrem Ergin, PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Dede Korkut Kitabı – Muharrem Ergin, PDF İndir

Muharrem Ergin, Dede Korkut Kitabı, pdf, e-kitap, oku, indir, Türkolog Ergin 1923 senesinde Ahıska’da dünyaya gözlerini açtı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olan Muharrem Ergin, Türkiye’de “Mesket Türkleri” olarak da anılan Karapapak Türkü bir aileye mensuptur. Türk Kültürü ve Türk dili üzerine çok sayıda eseri bulunmaktadır. Orhun Abidelerini günümüz Türkçesine birebir çevirini yapmıştır.

“Oğlan geyiği kovalarken babasının önünden gelip gidiyordu. Dirse Han Korkut sinirli sert yayını eline aldı. Üzengiye kalkıp kuvvetle çekti, doğrultup attı, oğlanı iki küreğinin içinden vurup çaktı, yıktı. Ok isabet etti, alca kanı fışkırdı koynu doldu, büyük cins atının boynunu kucakladı yere düştü. Dirse Han istedi ki oğlancığının üstüne gürleyip düşsün. O kırk nâmert bırakmadı. Atının dizginini döndürdü, yurduna gelir oldu.”

Dede Korkut Kitabı PDF

Dosya Boyutu 5 MB

 

Related Articles

Back to top button