Çocuk Kitapları

Dede Korkut (Karton Kapak) Pdf indir

Dede Korkut (Karton Kapak) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 304 sayfadan oluşan Dede Korkut (Karton Kapak) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Adnan Binyazar tarafından kaleme alınan Dede Korkut (Karton Kapak) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Dede Korkut (Karton Kapak) kitabını 9789750816475 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dede Korkut (Karton Kapak) pdf oku indir.

Dede Korkut (Karton Kapak) pdf indir

Çocukluğunda “Dede Korkut” adını duymamış olan yoktur.
O yaşlarda ile ilgili fazla bir şey bilmediğimiz veya öğrenmediğimiz Dede Korkut, Türklerin gelenek ve göreneklerini, yaşama şekillerini, değer yargılarını görülmektediran hikâyelerin anlatıcısı, derleyip toparlayıcısı olan bir Türk “ata”sıdır.
14. ve 15. yüzsenelerda yazıya geçirilen, ama öncesinin çok ötelerde olduğu bilinen bu hikâyelere “destan” da denilmektedir. Dildeki yalınlık ve açıklık, anlatımındaki akıcılık, bu yapıtın bugünlere ulaşmasını sağlamıştır.
Doğa sevgisi, insanca olan her şeye verilen değer gibi evrensel temaların yanında, hikâyelerin her satırına ozanca bir hassask da sinmiştir.
Özgün adı Kitâb-ı Dedem Korkud alâ Lisân-ı Taife-i Oğuzân olan bu başyapıt, Adnan Binyazar tarafından yalınlaştırılıp genç okurlarımıza kazandırıldı.

Dede Korkut (Karton Kapak) kitap özeti

Dede Korkut (Karton Kapak) pdf oku

Dede Korkut (Karton Kapak) Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button