Bilim Kurgu Kitapları

Darwinya – Robert Charles Wilson PDF indir

Darwinya – Robert Charles Wilson, pdf kitap bölümümüzde 2014 senesinde kaleme alınan Darwinya – Robert Charles Wilson kitabını sizlerle paylaştık. Darwinya – Robert Charles Wilson kitabının detayları..

Darwinya – Robert Charles Wilson – Özeti

Darwinya – Robert Charles Wilson

Darwinya – Robert Charles Wilson

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2014
Eklenme: Ocak 18th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 298
Yazar: Robert Charles Wilson
263

1912`de insanlık tarihi bir mucizeyle altüst olur. Avrupa topraklarında artık Darwinya adlı yeni bir kıta ortaya çıkmıştır. Amerika`dan Darwinya`ya keşfe giden Guilford Law, hayal edebileceğinin çok ötesinde bir kaderle yüz yüze gelir. Usta yazar Robert C. Wilson, çok değişik bir yirminci yüzyılı anlattığı bu bilimkurgu romanında, yalnızca tarihe ve evrime bir alternatif getirmiyor, bunun yanı sıra modern insanın ve yaşadığımız dünyanın “öteki”sine yönelik tekinsiz bir yorum sunuyor.

 

Kazandığı ödüller içinde John W. Campbell Anma Ödülü, Philip K. Dick Ödülü, Theodore Sturgeon Anma Ödülü bulunan ve yaşayan en iyi bilimkurgu yazarlarından birisi olan Robert Charles Wilson`dan, mucize kıta Darwinya`nın gizemli öyküsünün anlatıldığı nefes kesici bir roman.

 

1912’de insanlık tarihini altüst eden bir mucizeyle başlıyor. Dünya üzerindeki tüm dengeleri yerinden oynatacak bir olay yaşanıyor; Avrupa Kıtası üzerinde bilinen her şeyle birlikte ortadan yok oluyor ve yerinde hiç bilinmeyen canlılarla dolu bir kıta beliriyor.

 

Bu kıtaya ise, sırf dalga geçmek için, Darwinya adı veriliyor. Bu bilinmezlerle dolu yer zamanla macera arayan bilim bireylerinın, zorluklara sırt çevirip kaçmayı tercih eden ailelerin ve tüm bunları Tanrı’nın bir mucizesi olarak tanımlayan grupların koca bir okyanusu aşarak geldiği bir merkez haline geliyor.

 

Law, Darwinya’yı incelemek isteyen bir araştırma grubuna katılarak ve önceden kimsenin ayak basmadığı yerlerin fotoğraflarını çekip satarak kazanacağı parayla ailesini geçindireceği sorunsuz bir geleceğin hayalini kurar. Lakin Darwinya’nın ortaya çıkışı ne kadar mucizevi gözüküyorsa, barındırdığı şeyler de bir o kadar müthişdür.

 

Her şeyi Tanrı’nın bir mucizesi olarak gören bir grup insan ve karşılarında Darwinya’nın temelini evrimle anlatan bir topluluk var.

Robert Charles Wilson

Robert Charles Wilson 1953’te A.B.D’de doğan, fakat ardından Kanada vatandaşlığına geçen R. C. Wilson, şimdiye kadar bir çok romana ve öyküye imza attı. Bilhassa bilimkurgu

alanında verdiği eserlerle tanınan R. C. Wilson, üç kez Prix Aurora Ödülü’nü kazandı. Ayrıca kazandığı ödüller içinde John W. Campbell Anma Ödülü, Philip K. Dick Ödülü,

Theodore Sturgeon Anma Ödülü de yer alıyor. Wilson, Spin başlıklı romanıyla 2006 Hugo Ödülü’nün de sahibi oldu.

Yurtdışmda Grand Prbc de l’lmaginaire (Fransa), Seiun Ödülü (Japonya), Kurd Lasswitz Ödülü (Almanya) gibi ödüller de kazandı. Çağdaşı Stephen King’in “Şu anda yazmakta olan

bilimkurgu yazarlan içinde olabileceken en iyisi” ve “Muazzam bir hikâye anlatıcısı” diye tanımladığı Wilson,halen yazmaya sürdürmekte.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button