Siyaset Kitapları

Daha Adil Bir Dünya Mümkün – R.Tayyip Erdoğan PDF indir

Daha Adil Bir Dünya Mümkün PDF

Daha Adil Bir Dünya Mümkün – R.Tayyip Erdoğan, pdf kitap bölümümüzde 2021 senesinde kaleme alınan Daha Adil Bir Dünya Mümkün – R.Tayyip Erdoğan kitabını sizlerle paylaştık. Daha Adil Bir Dünya Mümkün – R.Tayyip Erdoğan kitabının detayları..

Daha Adil Bir Dünya Mümkün – R.Tayyip Erdoğan – Özeti

Daha Adil Bir Dünya Mümkün – R.Tayyip Erdoğan

Daha Adil Bir Dünya Mümkün – R.Tayyip Erdoğan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2021
Eklenme: Eylül 13th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 216
Yazar: Recep Tayyip Erdoğan
4

“Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda

karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür.”

Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek olabilecekdür.

Daha Adil Bir Dünya Mümkün PDF, Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, tabi ki tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir.

Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun süredir ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır.

Özet

Bilhassa BM ‘nin veto ytesirinin adaletsizliği üzerinde duran bu kitap iki bölümden oluşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabında, Türkiye’nin tüm insanlık için ortaya koyduğu adalet arayışını ayrıntılı bir biçimde anlatıyor. Pdf kitap indir

Kitapta, adaletsizlik, mülteci krizi, ülkeler arası terörizm ve İslam zıtlığı başta olmak üzere küresel siyasetin açmazlarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeryüzündeki ayrımcılık ve çifte standardı Birleşmiş Milletler örneğiyle gözler önüne çıkarıyor.

“Çocukların öldüğü ve öldürüldüğü bir dünya çapında hiç kimse masum değildir.”

“Bugün dünya çapında en fazla ihtiyaç duyulan konuların başında adalet geliyor. e-kitap indir

“Merhametini yitirmiş bir çağda bizlere adaletin temsilcisi, vicdanların sesi olma sorumluluğu düşüyor.”

“Geçmişin gereksinimlerine göre şekillenmiş kurumlarla günümüzün poblemleri çözülemez. Hatta bu kurumların yeni sorunlar ürettiği de aşikardır.”

“Bizim anlayışımıza göre, dünyanın düzenini, kurtuluşunu ve mutluluğunu yarayacak olan adalettir. Daha adil bir dünya için de umut ve güven veren bir küresel düzene ihtiyaç mevcuttur.”

Bir önceki yazımız olan Korkulacak Bir Şey Yok – Julian Barnes başlıklı kitabımızda Korkulacak Bir Şey Yok, Korkulacak Bir Şey Yok ekitap indir ve Korkulacak Bir Şey Yok ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button