Çocuk Kitapları

Dağ Kaşındı Pdf indir

Dağ Kaşındı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Dağ Kaşındı kitabı 40 olarak çıkarılmıştır. Simla Sunay tarafından kaleme alınan Dağ Kaşındı isimli kitap 9786052079843 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Dağ Kaşındı kitabını 11.03.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dağ Kaşındı pdf oku indir.

Dağ Kaşındı pdf indir

Bir gün keçisi Kaçar’ın peşinden dağın eteklerine çıkan Gün, toprak yutmuş fil sesine benzeyen kalın bir ses duyar. Konuşan, sırtı kaşınan dağdır. Şaşırır Gün, dağ konuşur mu? Peki, hiç kaşınır mı? Madencilerin, mermercilerin cildini bozduğu; yapıcıların sırtına asfalt döktüğü dağ hem konuşur hem de kaşınır.
Köy halkı, dağın kaşındığına önce inanmaz ama ne zaman ki art arda sarsıntılar olur, ona inanmakla kalmaz dağın her istediğini yapmaya karar verirler ve onu kaşımaya başlarlar. Hatta daha iyi kaşımak için ağaçları keserler. Bunun üzerine dağ önce kusar, sonra üşüyüp hastalanır, en sonunda da susar. Dağın niye sustuğunu köye gelen bilge dağcı öğrenecektir. Dağın denizden de bir isteği mevcuttur…
Deneyimli yazar Simlâ Sunay’ın doğa-insan ilişkisini, bu ilişkinin hem doğa hem insan üzerindeki etkilerini anlattığı kitabı Dağ Kaşındı, geliştirilen içeriği ve çizer Burcu Yılmaz’ın yeni fotoğraflarıyle raflarda yerini alıyor. 

Dağ Kaşındı kitap özeti

Dağ Kaşındı pdf oku

Dağ Kaşındı Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button