DGS Kitapları

Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler – Jules Verne PDF indir

Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler – Jules Verne, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler – Jules Verne kitabını sizlerle paylaştık. Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler – Jules Verne kitabının detayları..

Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler – Jules Verne – Özeti

Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler – Jules Verne

Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler – Jules Verne

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Şubat 21st, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 244
Yazar: Jules Verne
335

Kin-Fo zengin bir Çinlidir. Hayatta her şeye sahiptir, tek eksiği yaşama sevincidir. Bir gün bütün servetini kaybettiğini öğrenince bir sigorta şirketine gidip kendisi için kapsamlı bir hayat sigortası yaptırır. Şimdi geriye kalan tek şey ölüp herkesi mutlu etmektir.

Bunun için de Wang’dan iki ay içinde kendisini öldürmesini ister. Birkaç gün sonra Kin-Fo aslında iflas etmediğini aksine servetini ikiye katladığını öğrenir. Ama Wang, Kin-Fo’nun mektubuyla sırra kadem basmıştır ve herkes bilir ki o sözünün eri biridir.

Wang’ı bulmak zorunda olan Kin-Fo, sadık hizmetçisi Soun ve sigorta şirketinin iki temsilcisiyle soluk soluğa bir maceraya atılır. Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler, büyük usta Jules Verne’in “Olağanüstü Yolculuklar” serisinin belki de en keyifli romanı.

Özet

Genç ve zengin Kin-Fo hayata karşı kayıtsızdır. Tüm servetine rağmen mutluluğu tatmamıştır. Günün birinde, bankadan gelen ani bir haberle, tüm parasını kaybettiğini öğrenir.

Evlenmek üzere olduğundan ve müstakbel eşine sefil bir yaşam sürdürmeyi kendine yediremediğinden, intihar etmeye karar verir. Ama kararını uygulayamaz. Kendini ölümün kollarına bırakmaya hazırlandığı anda, içinde hiçbir duygu olmadığını fark eder ve bu yaşamın heyecanlarını hiç değilse bir kez olsun tatmadan ölüme gidemeyeceğini anlar.

Bunun üzerine, ustası ve arkadaşı filozof Wang’dan, belirli bir zaman içinde kendisini öldürmesini ister. Böylelikle ölüm korkusu duyacak ve hayata veda etmeden bunun heyecanını yaşayacaktır. Wang öğrencisinin isteğini kabul eder ve birkaç gün içinde ortadan kaybolur.

Onu bulmak imkânsızdır. Oysa talih, Kin-Fo’ya ikinci sürprizini hazırlamaktadır: Gelen ikinci haberle Kin-Fo, servetinin kurtulduğunu, hatta ikiye katlandığını öğrenir. Bu kadar heyecan Kin-Fo’ya yetmiştir. Artık tek amacı dolu dolu yaşamak ve nişanlısı Le-u’yla bir an önce evlenmektir. Lakin bunun için filozof Wang’ı bulması ve yaşamak istediğini ona anlatması gerekmektedir.

İşte Kin-Fo ve dostlarının, filozof Wang’ın peşinde Çin’i baştan başa katettikleri serüven böyle başlar. Sonunda Kin-Fo yaşamın değerini anlamış ve onu korumak için büyük bir maceraya atılmıştır. Jules Verne’in kendine özgü stiliyle kaleme aldığı bu sürükleyici hikaye, 60’lı senelerın sonunda sinemaya uyarlanmış ve “Çin Macerası” adıyla ülkemizde de gösterime girmiştir.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button