Edebiyat Kitapları

Ciddi Olmanın Önemi Pdf indir

Ciddi Olmanın Önemi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786257784351 sayfadan oluşan Ciddi Olmanın Önemi kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Oscar Wilde tarafından kaleme alınan Ciddi Olmanın Önemi isimli kitap 28.11.2020 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Ciddi Olmanın Önemi kitabını Selçuk Uzman numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ciddi Olmanın Önemi pdf oku indir.

Ciddi Olmanın Önemi pdf indir

Oscar Wilde’ın ilk kez 1895’te sahnelenen ve bir başyapıt olarak değerlendirilen oyunu Ciddi Olmanın Önemi, katı Viktorya ahlakının tehlikelerini mizahla öğütüyor. Aslını söylemek gerekirse Wilde’ın da dile getirdiği gibi baştan sona hafif, saf ve neşeli bir saçmalık içeriyor bu komedi. Hatta oyuna konu olan entrikalar, evlilik planları, hayalî kimlikler, küçümseyici akraba kişilikler bile bütünde önemsizleşip saçmalığın zekice kurgulanmış güldürüsüne perde aralıyor.
İki kadın; Gwendolen Fairfax ile Cecily Cardew, bir adama âşık olmuşlardır. Ama ortada gerçek kimliğini gizleyen ve kendini Gwendolen’a Ernest ismiyle tanıtmaktan sıkılmayan aylak biri, Jack mevcuttur. Dahası, bu aylağın yanına aynı yalanla bir de arkadaşı Algernon eklenir. Cecily’ye kendini Ernest olarak tanıtan Algernon’la birlikte işler iyice karışır. Yalanlar sarmalında yolları kesişen bu dörtlü bir araya geldiğinde, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı gerçeğiyle yüzleşir.
 

Ciddi Olmanın Önemi kitap özeti

Ciddi Olmanın Önemi pdf oku

Ciddi Olmanın Önemi Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button