Çizgi Roman Kitapları

Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman) – Franz Kafka PDF indir

Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman) – Franz Kafka, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman) – Franz Kafka kitabını sizlerle paylaştık. Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman) – Franz Kafka kitabının detayları..

Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman) – Franz Kafka – Özeti

Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman) – Franz Kafka

Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman) – Franz Kafka

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Eylül 8th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 72
Yazar: Franz Kafka
1.826

Kafka’nın I. Dünya Savaşı’nın kan ve ateşi içinde 1914’te kaleme aldığı ve fakat savaştan sonra 1919’da yayına giren Ceza Sömürgesi adlı fantastik eseri, Batı medeniyetinin, ‘vatan-üniforma-erdem’ söylemi altında sömürgelerde geliştirdiği ‘işkence ve eziyet’ kültürüne yönelik şiddetli bir eleştiridir.

Yazarın 1930’lu senelerda Naziler aracılığıyla Dönüşüm ile birlikte yagizli tutulan bu eseri, II. Dünya Savaşı’nda Avrupa’da kurulan ‘toplama kampları’nın habercisi gibidir. Ceza Sömürgesi fakat, 1953’ten sonra Kafka’nın Toplu Eserleri ile birlikte yayınlanınca dünya çapında hakettiği üne kavuşmuştur.

Hukukçu-yazar kimliğiyle Kafka’nın 100 yıl önce, iktidarların baskıcı, keyfi uygulamalarına karşı savunduğu ‘adil yargılama ve savunma hakkı’ bugün bir dizi ülkede hâlâ ulaşılamayan
‘temel bir insan hakkı’ olarak gündemdeki yerini korumaktadır.

100 yıl sonra şimdilerde, ‘Guantanamo’, ‘Ebu Gureyb’ gibi kampların karabasan gölgesi, Kafka’nın Ceza Sömürgesi ile yarışırcasına dünyamız üzerinde hâlâ geziniyor.

Franz Kafka’yı anlayabilmek adına, onun gibi düşünmek ve hadiseleri onun bakış açısıyla irdelemek gerek. Genelde okurlar Kafka’nın eserlerini karamsar ve boğucu olarak yaftalar. Peki hiç sorduk mu, ” Neden Kafka’nın eserleri, karamsarlık içermekte! Etkin olduğu zamanda eserlerine yansıttığı gibi, gerçekten karamsar bir ruh halinde miydi, yoksa bilinenin aksine değişik bir ruh halindeydi de, yalnızca eserlerinde mi, karamsar bir tavır sergiledi.

Ceza Sömürgesi …Kafka anlattığı dört hikaye ile bilmece çözer gibi yahut ayrıntılardaki sırrı yap  boz ‘ lar sunarak okurlarının resmi tamamlamasını istiyor .

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button