DGS Kitapları

Cennetin Doğusu – John Steinbeck PDF indir

Cennetin Doğusu – John Steinbeck, pdf kitap bölümümüzde Ağustos 2017 senesinde kaleme alınan Cennetin Doğusu – John Steinbeck kitabını sizlerle paylaştık. Cennetin Doğusu – John Steinbeck kitabının detayları..

Cennetin Doğusu – John Steinbeck – Özeti

Cennetin Doğusu – John Steinbeck

Cennetin Doğusu – John Steinbeck

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Ağustos 2017
Eklenme: Eylül 27th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 656
Yazar: John Steinbeck
1.419

Nobel Ödüllü yazar John Steinbeck derinlikli olay örgüsü ve her biri tanıdık özellikler barındıran büyüleyici karakterleriyle Cennetin Doğusu’nda, insanlık tarihinin Âdem’den bu yana en eski ve vazgeçilmez anlatısına, yani iyilik ve kötülüğün bitmek bilmez çekişmesine ve aralarındaki karmaşık ilişkiye modern bir yorum getiriyor.

Geçen yüzyıl başında Amerika’da ayakta kalma mücadelesi veren iki ailenin yollarını cennet vari topraklarda, Salinas Vadisi’nde kesiştiren Steinbeck, kötülüğün bir yazgı mı yoksa iyiliğe ulaşmak için özgür iradeye başvurularak aşılması gereken bir basamak mı olduğunu kutsal kitapların mitolojilerine göndermeler ve zengin metaforlarla, kuşaklara yayarak irdeliyor.

Habil ile Kabil, çiftçi ve çoban, çılgınlık ve bilgelik, erdemlilik ve ahlaksızlık, kardeşlik ve haset, insan ve insan, “Bugüne kadar yazdıklarım, bu kitap için bir hazırlık niteliğindeydi” diyen Steinbeck’in görkemli anlatısında çarpışıyor.

Bir önceki yazımız olan Karanlığın Sol Eli – Ursula K. Le Guin başlıklı kitabımızda Karanlığın Sol Eli Ursula K. Le Guin ekitap indir, Karanlığın Sol Eli Ursula K. Le Guin ekitap oku ve Karanlığın Sol Eli Ursula K. Le Guin pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button